«سمانه زندی نژاد»؛ کارگردان نمایش «اگه بمیری» گفت؛

«تختخواب»؛ موجب عدم صدور مجوز به نمایش شد!

«تختخواب»؛ موجب عدم صدور مجوز به نمایش شد!
calendar سه شنبه 14 شهريور 1396 در 10:05
آینه نیوز: بعد از انتشار خبر مربوط به لغو نمایش «آگه بمیری» در رشت، رسانه های دیگر نسبت به این مساله واکنش هایی را صورت دادند و حالا «سمانه زندی‌ نژاد»؛ کارگردان جوان این نمایش، عدم مجوز نمایش فوق را به مساله ای چون «تختخواب» مرتبط می داند!

آینه نیوز: بعد از انتشار خبر مربوط به لغو نمایش «آگه بمیری» در رشت، رسانه های دیگر نسبت به این مساله واکنش هایی را صورت دادند و حالا «سمانه زندی‌ نژاد»؛ کارگردان جوان این نمایش، عدم مجوز نمایش فوق را به مساله ای چون «تختخواب» مرتبط می داند! نکته ای تازه در زمینه اخذ مجوز در حوزه تئاتر و با توجه به این که استفاده از طراحی های مشابه در بسیاری از داستان های مرتبط هم وجود داشته و خواهد داشت. کارگردان نمایش «اگه بمیری» در این زمینه به «شرق»، گفت: «مشکل طراحی صحنه است که ما از تختخواب استفاده کرده ‌ایم و گویا کاری از محمد یعقوبی هم دکورش تختخواب بوده و برای آنها در رشت مشکل ‌ساز شده و برای همین از من خواستند که تختخواب را حذف کنیم و دوباره فیلم بگیریم و برایشان (شورای نظارت گیلان) بفرستیم.»

منظور این کارگردان به نمایش «خشکسالی و دروغ» یعقوبی است که از طراحی نسبتا مشابه ای سود می برد و حاشیه هایی در رشت داشت، اما آیا دکور حمل شده با کامیون از تهران به رشت، قابلیت حذف شدن در نمایشی پُردردسر را داشته است؟ سمانه زندی نژاد می گوید: «ما هم گفتیم تختخواب قابل حذف‌ شدن است، چون این یک سازه مکانیکی است که از دل آن دفتر کار، خانه و ... ایجاد می ‌شود و ما روی اینها هم می‌ توانیم اجرا برویم که در نهایت تختخواب هم مسئله ‌ساز نشود.» 
اما در نهایت مشکل اجرای «اگه بمیری» در سالن خصوصی و تازه‌ تأسیس «هامون» در رشت که توسط «حسن معجونی» و به دلیل مهاجرت این بازیگر به این شهر شمالی راه اندازی شد، لاینحل باقی ماند. کارگردان نمایش «اگه بمیری» که دیرزمانی از اجرای نمایشش در «ایرانشهر» نمی گذرد، در این زمینه گفت: «شامگاه یکشنبه رابط آقای معجونی گفت که من خودم مستقیم به اداره ارشاد می ‌روم و ١٠ درصد احتمال دارد که مشکل حل شود و با اصلاحیه می ‌شود بدون دردسر این کار را عملی کرد. متأسفانه دوشنبه خبر دادند که این ١٠ درصد امید هم به نتیجه نرسیده و ما کاملا ناامید شدیم.»

به گزارش آینه نیوز، «الهام کردا» یکی از بازیگران این نمایش نیز با نوشتن متنی انتقادی از اعمال نگاه های دوسویه در حوزه نمایش در تهران و شهرستان ها انتقاد کرد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3910/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو