همراه با هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز

رابطه نزدیک ملکه انگلیس و یک مسلمان در کاخ ونیز!

رابطه نزدیک ملکه انگلیس و یک مسلمان در کاخ ونیز!
calendar دوشنبه 13 شهريور 1396 در 15:33
آینه نیوز: سینمای جهان باز هم با ایده ای متفاوت به سراغ نمایش رابطه ای هنجارشکنانه در سینما رفته است؛ اثری که به طور حتم در زمان اکران عمومی همراه با نقدها و چالش های بسیاری مبنی بر وجود رابطه میان ملکه انگلیس با یک مسلمان آسیایی خواهد بود.

آینه نیوز: سینمای جهان باز هم با ایده ای متفاوت به سراغ نمایش رابطه ای هنجارشکنانه در سینما رفته است؛ اثری که به طور حتم در زمان اکران عمومی همراه با نقدها و چالش های بسیاری مبنی بر وجود رابطه میان ملکه انگلیس با یک مسلمان آسیایی خواهد بود. کارگردان نامدار بریتانیایی دیروز با بازیگران فیلم جدیدش روی فرش قرمز جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ رفت و در انتهای شب نیز جایزه فیلمسازی را از این جشنواره دریافت کرد. به گزارش هالیوود ریپورتر، استیون فریرز که برای نمایش فیلم «ویکتوریا و عبدل»(Victoria & Abdul) با بازیگران فیلمش روی فرش قرمز جشنواره فیلم ونیز رفته بود، گفت هیچ تصادفی نیست که این فیلم در دوران ترامپ ساخته شده است. این فیلم بازگشتی مجدد از این کارگردان بریتانیایی به موضوع خاندان و قلمروی سلطنتی بریتانیاست و در آن جودی دنچ در نقش ملکه ویکتوریا بازی کرده است. این فیلم درباره رابطه غیرمعمول ملکه با یک فرد آسیایی در اواخر زندگی‌اش است و براساس داستانی واقعی از دوستی ملکه ویکتوریا با خدمتگزار هندی اش؛ عبدالکریم ساخته شد.

به گزارش مهر، در فیلم «ویکتوریا و عبدل» جودی دنچ بار دیگر در نقش ملکه ویکتوریا در اواخر قرن نوزدهم ظاهر شده است که به خاطر مسئولیت‌های سلطنتی بیش از هر زمان دیگری از دنیایی که در اطرافش وجود دارد، نگران است. او با عبدل کریم با بازی علی فاضل آشنا می‌شود که یک منشی دفتری هندی است که به عنوان یکی از افراد حاضر در مراسم جوبیلی انتخاب شده است. ملکه در برخورد با این فرد آسیایی بر خلاف اطرافیانش که همواره اخبار بد را برایش دارند، شادی زندگی را کشف می‌کند. آنها به هم نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند و او شروع می‌کند به آموزش زبان اردو به ملکه. سلطنت از این که ملکه با یک مسلمان نزدیک می‌شود نگران است و سعی دارد تا رابطه دوستانه آنها را خراب کند و این مرد را به هند بازگرداند.

فریرز که فیلم جدیدش را برای نخستین بار در ونیز اکران کرد با دریافت جایزه جیگر لو کولتر گلوری برای فیلمسازی تقدیر شد. در این مراسم اعلام شد این جایزه برای حمایت خاص از کسانی که سینما را تغییر می‌دهند و آن را جلو می‌برند اهدا می‌شود.

این کارگردان بریتانیایی در اکران فیلمش در ونیز درباره این که چرا تصمیم گرفت چنین فیلمی بسازد گفت: این فیلم کمدی تاریخی را برای این تصمیم گرفتم بسازم که رابطه بین بریتانیا و جهان مسلمان را نشان می‌دهد. او به شوخی افزود: با خودم گفتم چه فیلمی می‌تواند چیزی باشد که دونالد ترامپ باید دوست داشته باشد ببیند؟ وی با اشاره به اینکه ملکه فعلی نمی‌تواند به زبان اردو صحبت کند گفت این نشان دهنده این است که اوضاع هر روز بدتر از پیش می‌ شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3896/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو