دایره‌المعارف نمایش عروسکی سراسر دنیا در سمینار جشنواره آیینی سنتی رونمایی شد

دایره‌المعارف نمایش عروسکی سراسر دنیا در سمینار جشنواره آیینی سنتی رونمایی شد
calendar شنبه 11 شهريور 1396 در 08:57
آینه نیوز: ژاک ترودو پژوهشگر کانادایی و عضو کمیسیون میراث جهانی یونیما و رییس سابق این مجمع، دایره‌المعارف نمایش عروسکی سراسر دنیا را در سمینار پژوهشی جشنواره آیینی سنتی رونمایی کرد.

آینه نیوز: ژاک ترودو پژوهشگر کانادایی و عضو کمیسیون میراث جهانی یونیما و رییس سابق این مجمع، دایره‌المعارف نمایش عروسکی سراسر دنیا را در سمینار پژوهشی جشنواره آیینی سنتی رونمایی کرد. به عروسک مبارک ایرانی هم در این دایره‌المعارف پرداخته شده و بخش‌هایی از این کتاب به تشریح و توضیح تاریخچه حضور این عروسک در نمایش‌های سنتی ایرانی اختصاص یافته است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی، این پژوهشگر که در زمینه تئاتر عروسکی و نمایش‌های آیینی سنتی فعالیت‌‌های گسترده‌ای در سراسر دنیا داشته و از سال 2008 تا 2016 دبیر یونیمای جهانی بود و ریاست کمیسیون میراث یونیما را به مدت چهار سال برعهده داشت، جامع‌ترین دایره‌المعارف نمایش عروسکی سراسر دنیا را در بخش پایانی سمینار پژوهشی جشنواره آیینی سنتی به نمایش گذاشت و درباره بخش‌های مختلف آن توضیحاتی ارائه داد.

فیلم‌هایی از سفرهای این پژوهشگر نمایش آیینی سنتی و عروسکی به نقاط مختلف دنیا و اجرای نمایش‌های خیمه‌شب‌بازی و آیینی هم کامل‌کننده توضیحات ترودو بود. این پژوهشگر جایزه ستاری را هم به پاس پژوهش و تلاش در عرصه هنرهای آیینی و سنتی دریافت کرد.

هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی از 8 تا 15 شهریور به دبیری داوود فتحعلی‌بیگی برگزار می‌ شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3821/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو