دیدگاه «کارلوس کی روش» سرمربی «تیم ملی فوتبال ایران» درباره بازی حساس با «کره جنوبی»:

وظیفه داریم که حریف را شکست دهیم

وظیفه داریم که حریف را شکست دهیم
calendar چهارشنبه 08 شهريور 1396 در 15:14
آینه نیوز: کارلوس کی روش؛ مربی مقتدر تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی حساس فردا(پنج شنبه) با تیم ملی کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی گفت: بازی سخت و دشواری برابر کره جنوبی خواهیم داشت اما وظیفه داریم که حریف را شکست دهیم.

آینه نیوز: کارلوس کی روش؛ مربی مقتدر تیم ملی فوتبال ایران درباره بازی حساس با تیم ملی کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی گفت: بازی سخت و دشواری برابر کره جنوبی خواهیم داشت اما وظیفه داریم که حریف را شکست دهیم.

دیدار تیم‌ های کره‌جنوبی و ایران در چارچوب بازی‌های انتخابی جام‌ جهانی در منطقه آسیا فردا (پنج‌شنبه) ساعت ۱۶:۳۰ در سئول برگزار می‌ شود. به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این بازی اظهار کرد: به همه خبرنگاران خیر مقدم می‌ گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. به حضور این تعداد خبرنگار تبریک می‌ گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می‌ دهد که بازی فردا بسیار مهم است و رسانه‌های ایرانی و کره‌ای به شدت به بازی فردا اهمیت می‌دهند.

 کارلوس کی‌ روش درباره شش سال شکست نخوردن ایران برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: من به این رکورد افتخار می‌کنم ولی گذشته هیچ وقت پیروزی نمی‌ آورد. می‌دانم که باید فردا چه کار کنیم تا پیروز شویم. نه تنها من بلکه بازیکنان هم این را می‌ دانند. از نظر من دفاع کردن یک مساله تیمی است. مهاجم خوب، مهاجمی است که بتواند دفاع کند و دفاع فقط به مدافعان خلاصه نمی‌شود. من بازیکنانی در اختیار دارم که متحد هستند و می‌خواهند برای تیم فداکاری کنند. من مربی‌ ای هستم که وقتی هم تیمم ببازد هیچ وقت بازیکنانم را سرزنش نمی‌ کنم. این فلسفه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است چون همه متحد هستیم تا کارمان را انجام دهیم.

کی‌روش ادامه داد: واقعیت شفاف این است که ما هم در دفاع و هم در حمله باید بهترین عملکرد را داشته باشیم. این یک اصل است که برای بهتر حمله کردن باید خوب دفاع کنید و برای بهتر دفاع کردن باید خوب حمله کنید. ما می‌دانیم که بازیکنان‌مان درون زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می‌کنند و این روحیه تیمی ما است. ما وقتی گل می‌زنیم از بازیکن اصلی تا نیمکت نشین در آن سهیم هستند و وقتی گل می‌خوریم انگشت اتهام به سمت کسی دراز نمی‌ کنیم.

سرمربی تیم ملی درباره رکورد ایران در گل نخوردن در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه بیان کرد: این رکورد یک افتخار برای ما است اما باعث نمی‌شود که بازی فردا را جدی نگیریم. اتفاقا وظیفه ما را سنگین‌ تر می‌کند. ما برای کره احترام زیادی قائل هستیم. این تیم بازی‌های خانگی‌اش را برده و ما مثل بازی‌های گذشته، مسابقه فردا را جدی می‌گیریم و می‌دانیم که این بازی برای حریف، بازی مرگ و زندگی است. بازی فردا برای ما می‌تواند تاریخ ساز باشد.

کی روش در پاسخ به این سوال که آیا سورپرایزی برای بازی فردا در ترکیب اصلی ایران دارد؟ گفت: بعد از بازی راجع به این موضوع صحبت می‌ کنیم!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3812/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو