معرفی و نقد یک فیلم ضد اسلامی و ضد ایرانی برای اولین بار در «آینه نیوز»

شدیدترین توهین ها از سوی فیلمی آمریکایی علیه ائمه(ع) و فرهنگ ایثار

شدیدترین توهین ها از سوی فیلمی آمریکایی علیه ائمه(ع) و فرهنگ ایثار
calendar سه شنبه 07 شهريور 1396 در 18:26
به گزارش آینه نیوز، فیلم بی قید و بند و ضعیف و افسارگسیخته The Persian Connection»» که جزو محصولات نازل و بی بهره از هرگونه فن سینما است، راهی برای عقده گشایی و کینه جویی غربی ها نسبت به ایران است، چنان که بارها به ایران، دفاع مقدس، نیروهای انقلابی و دین اسلام از جانب کاراکترها توهین می شود و «سیروس» با چهره مشابه با همه مافیایی ها و با بازی «پرویز صیاد» به کنایه و تمسخرآمیز می گوید که بچه ای از فرهنگ خمینی را تبدیل به مرد کرده است!

سرویس سینمای جهان آینه نیوز-حمید دلاوری: روند تولید فیلم های ضد ایرانی و ضد اسلامی با توجه به تحولات منطقه و جهان به سیری صعودی رسیده و هر چند وقت یک بار فیلمسازی گمنام و بی بهره از دانش با همکاری سرمایه گذاران غربی به دلایلی کاملا مشخص فیلمی علیه فرهنگ، مذهب و نگاه ایرانیان را تولید می کند.

همین چند روز پیش بود که برای نخستین بار به معرفی و نقد فیلم جدید ضد ایرانی با نام «6 Days» (6 روز) در «آینه نیوز» پرداختیم که مربوط به ماجرای حمله به سفارت ایران در انگلیس با نگاهی کاملا غربی بود. (نقد فیلم «6 Days» اینجا) خوشبختانه این فیلم دیده نشده در ایران بعد از انتشار مطلب «آینه نیوز» در روزهای اخیر بازتاب خوبی یافت و به تبعیت از «آینه نیوز» برخی از رسانه ها مانند «خبرگزاری تسنیم» اقدام به انتشار یادداشتی درباره این فیلم ضد ایرانی کردند و همچنین نشستی به همین منظور در یکی از برنامه های نقد هفتگی انجام شد. اما در یادداشت جدید به دنبال این هستیم که برای نخستین بار به یک فیلم دیگر ضد ایرانی و ضد اسلامی بپردازیم.

به گزارش «آینه نیوز»، شدت هتاکی فیلم جدید آمریکایی «The Persian Connection» به نحوی زیاد و زننده می باشد که می توان به جرات گفت تاکنون فیلمی سینمایی به این شکل و شدت علیه دین مقدس اسلام و فرهنگ ایرانی تولید نشده است و کارگردان ناکارآمد فیلم تنها به دلیل عقده گشایی های غرب تا می توانست علیه اسلام و ایران اقدام به لجن پراکنی کرده است. به نحوی که میزان تباهی و دروغ و هتاکی این فیلم ساخته شده در غرب همردیف با کاریکاتور موهن دانمارکی و فیلم توهین آمیز «معصومیت مسلمانان» است.

فیلم The Persian Connection»»، داستان «بهروز» از دوران نوجوانی در ایران به ایام جوانی در آمریکا است. توهین ها از همان اول و از اولین تصویر توهین آمیز آغاز شده که در سکانس پایانی نیز همان تصویر ضد دین تکرار می شود؛ زمانی که «بهروز»، نوجوانی بود که در دشتی از منطقه زیستش با اسبی ملاقات داشت که یکه سوارش شمایل معصومین را برخوردار بود. سکانس کات خورد به حضور «بهروز» در آمریکا و عیاشی اش با زنان و باندی خلافکار! او که معتاد به موادمخدر شده و زندگی اش در تباهی طی می شود، درگیر ماجرای آدم ربایی و دزدی شده است. اما این ها همه بهانه بوده و در واقع سرپوشی برای روایت اصل ماجرا است.

ماجرا از این قرار است که «بهروز» شخصیتی و در واقع نمادی برای نمایش سرخوردگی های مردان دوران دفاع مقدس است. فیلمساز او را معلول جریانی ناصواب از دوران جنگ دانسته که از نگاه غربی ها تنها به عنوان تباهی تعریف می شود. «بهروز» که در دوران جنگ، پدر و مادرش را از دست داده و برادرش هم به شهادت رسیده است، در سرخوردگی و تنهایی خود از ایران به آمریکا مهاجرت کرده و اجیر یک شخصیت تبهکار یهودی به نام «سافینیا» می شود و در باندش کارهای خلاف انجام داده و در ضمن وظیفه مراقبت و پشتیبانی و به عبارتی بهتر کُلفَتی «سارا»؛ دختر رئیس را به عهده می گیرد. در میان همه دوز و کلک ها و مستی ها و فرار و گریزهای «بهروز»، فیلمساز تا می تواند فلاش بک به دوران نوجوانی «بهروز» می زند و تصاویری از حضورش در ایران با لباس رزمنده و در جبهه را نشان می دهد و به این نکته ارجاع می دهد که تباهی و مهاجرت امروز این شخصیتِ آواره در واشنگتن، محصولی از جنگ و حاکمیت ایران است! چنان که در فیلم عنوان می شود که «بهروز» در سن 13 سالگی بسیجی بوده و در جبهه ها حضور داشت و حالا سرخورده از آن حضور و در فضایی به ظاهر آزاد در لس آنجلس دست به قمار و انواع فساد می زند. «بهروز» که در حال مستی و اعتیاد به مواد مخدر به سر می برد با پیشنهاد زن «سیروس» که حامی اولش در آمریکا بود، مواجه می شود و «لولا» به عنوان زن افسونگر وارد معرکه شده و به بهانه فرزندش «ساشا» بساط ارتباط را پهن می کند!

به گزارش آینه نیوز، فیلم بی قید و بند و ضعیف و افسارگسیخته The Persian Connection»» که جزو محصولات نازل و بی بهره از هرگونه فن سینما است، راهی برای عقده گشایی و کینه جویی غربی ها نسبت به ایران است، چنان که بارها به ایران، دفاع مقدس، نیروهای انقلابی و دین اسلام از جانب کاراکترها توهین می شود و «سیروس» با چهره مشابه با همه مافیایی ها و با بازی «پرویز صیاد» به کنایه و تمسخرآمیز می گوید که بچه ای از فرهنگ خمینی را تبدیل به مرد کرده است!

نکته جالب درباره این فیلم ضعیف که جای کاری برای نقد ندارد، تبلیغات رسانه ای آن و سرمایه گذاری هالیوود برای تولیدش می باشد، چنان که مطلب منتشره توسط لس آنجلس تایمز و حمایت کمپانی معروف ساموئل گلدوین از این فیلمِ بسیار سطحی نشانه ای جز سیاسی کاری آن ها ندارد. فیلمی که به 3 زبان دنیا تولید شد و با حضور جمعی از چهره های شناخته شده ضد ایرانی مانند «پرویز صیاد» در نقش «سیروس» و «رضا سیسکو صفایی» در نقش «بهروز»(بازیگر فیلم همجنس گرایانه و ضد ایرانی شرایط)، به عنوان راهی جهت ضدیت با فرهنگ و آئین ایرانی به انتشار درآمد.

مساله دردناک فیلم هنگامی است که سردمداران غربی جدا از توهین علیه ایران به سراغ توهین و بی احترامی علیه ائمه(ع) رفته و به شکلی کافرانه اقدام به نمایش تمثیل و چهره معصومی از دین اسلام می کنند. چنان که اولین تصویر فیلم در تیتراژ نمایشی از تمثال ائمه بوده و اولین سکانس هم نمایشی از اسب سواری با شمایل معصوم در کنار «بهروز» و بچه های جنگ است. فرزندی که در سکانس بعدی رو به تباهی می رود و آخرین تصویر فیلم هم به چشم های اسبِ همان سوار معصوم ختم می شود! در واقع همه تلاش سازندگان فیلم موهون The Persian Connection»» در جهت خدشه دارکردن فهم دینی و آئین ایرانی نزد جهانیان است، هر چند با همه تلاش هایی که انجام می دهند در نهایت بهره ای در این مسیر نخواهند یافت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3780/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو