بازیگر هالیوودی در دفاع از رنگین پوست ها از «پسر جهنمی» کنار کشید

بازیگر هالیوودی در دفاع از رنگین پوست ها از «پسر جهنمی» کنار کشید
calendar سه شنبه 07 شهريور 1396 در 15:08
«اد اسکرین» قرار بود در بازسازی «پسر جهنمی» نقش شخصیتی به نام بن دایمیو را بازی کند اما نمی‌دانست که این شخصیت در داستان ریشه خانوادگی‌ اش به شرق آسیا بازمی‌ گردد. اسکرین پس از پی بردن به این موضوع از بازی در «پسر جهنمی»‌ انصراف داد تا بازیگری مناسب برای این نقش پیدا کنند.

آینه نیوز: «اد اسکرین»، بازیگر بریتانیایی در اعتراض به آنچه که «سفیدپوست‌ نمایی‌» در سینمای هالیوود خوانده می‌ شود، از حضور در فیلم «پسر جهنمی» انصراف داد. به گزارش خبرآنلاین، اد اسکرین حاضر نشد در فیلم «پسر جهنمی» نقش شخصیتی را بازی کند که ریشه‌ای آسیایی دارد.

این بازیگر قرار بود در بازسازی «پسر جهنمی» نقش شخصیتی به نام بن دایمیو را بازی کند اما نمی‌دانست که این شخصیت در داستان ریشه خانوادگی‌ اش به شرق آسیا بازمی‌ گردد. اسکرین پس از پی بردن به این موضوع از بازی در «پسر جهنمی»‌ انصراف داد تا بازیگری مناسب برای این نقش پیدا کنند. انتخاب اسکرین برای بازی در این نقش موجی از اعتراض در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت، که هالیوود را به «سفیدپوست نمایی» متهم می‌ کردند و اعتقاد داشتند که انتخاب یک بازیگر اروپایی سفیدپوست برای بازی در نقش شخصیتی که اصالتی ژاپنی دارد انتخاب مناسبی نیست.

اسکرین در این باره گفت: «مشخص است که نمایش درست این شخصیت در فیلم برای مردم بسیار پرمعنا و مهم است و کوتاهی در این زمینه به شایعه تمایل برای محو کردن دیگر نژادها و قومیت‌ها در سینما دامن می‌زند.»

حرکت اسکرین با استقبال مردم روبه ‌رو شد و بسیاری با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به تحسین او پرداختند. در چند وقت گذشته چندین نمونه از آثار هالیوودی متهم به سفیدپوست نمایی یا همان استفاده از بازیگران سفیدپوست در نقش کاراکترهای غیرسفیدپوست شده‌ اند که مهم‌ ترین آن‌ ها فیلم «روح در کالبد» با بازی اسکارلت جوهانسن بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3776/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو