معرفی برترین های موسیقی در جشنواره «ایرج بسطامی»

معرفی برترین های موسیقی در جشنواره «ایرج بسطامی»
calendar دوشنبه 06 شهريور 1396 در 15:19
آینه نیوز: نشست خبری سومین دوره جشنواره موسیقی «ایرج بسطامی» دوشنبه ششم شهریورماه با فریدون شهبازیان رئیس شورای سیاستگذاری، فاطمه بسطامی رئیس جشنواره، حسام الدین سراج دبیر هنری و پیروز ارجمند دبیر جشنواره در تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

آینه نیوز: نشست خبری سومین دوره جشنواره موسیقی «ایرج بسطامی» دوشنبه ششم شهریورماه با فریدون شهبازیان رئیس شورای سیاستگذاری، فاطمه بسطامی رئیس جشنواره، حسام الدین سراج دبیر هنری و پیروز ارجمند دبیر جشنواره در تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

فاطمه بسطامی رئیس سومین جشنواره موسیقی در ابتدای این نشست رسانه ای ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری دوره های قبلی و فعلی جشنواره موسیقی بسطامی و شرح حالی از زندگی هنری برادر فقیدش ایرج بسطامی بیان کرد: ما سال ها  برای ایرج بسطامی بزرگداشت برگزار کردیم اما بعد از مدتی تصمیم گرفتیم تا دیگر به بزرگداشت ها بسنده نکرده و به فکر برگزاری یک جشنواره موسیقی باشیم. خوشبختانه این تصمیم اجرایی شد و ما در سال ۸۹ اولین دوره جشنواره را برگزار کردیم. به هر حال از همان ابتدا هدف ما برای برگزاری جشنواره این بود که پیرو اهداف زنده یاد بسطامی هنرمندان شهرستانی محلی برای ارائه آثارشان داشته باشند.

پیروز ارجمند دبیرسومین جشنواره موسیقی ایرج بسطامی هم در این نشست با ارائه گزارشی از روند فعالیت های اجرایی این دوره توضیح داد: من از ۳۱ سال پیش با مرحوم ایرج بسطامی آشنا شدم و این دوستی تا پایان عمر این هنرمند شایسته موسیقی ایران ادامه داشت و امروز بسیار خوشحالم که به یاد این خواننده صاحب نام موسیقی ایرانی می توانیم جشنواره ای را برگزار می کنیم. به هر حال ما بر این باوریم که ارزش هنرمندانی چون ایرج بسطامی به قدری فراوان است که می توانیم در فقدان شان نیز با نام آنها رویداد موسیقایی را برگزار کنیم.

وی با اشاره به بخش های مختلف این دوره از جشنواره که در گروه های سنی زیر ۳۰ سال و بالای ۳۰ برگزار می شود، گفت: جشنواره امسال در ۲ بخش «آلبوم برتر موسیقی اصیل ایرانی» و «آواز سنتی ایران» اختصاص دارد. این  آثار بعد از ارسال به دبیرخانه و بررسی هیات داوران وارد مرحله دوم می شوند. کارهای ارائه شده بعد از عبور از مرحله دوم وارد مرحله ضبط استودیویی می شوند و در نهایت سه نفر به عنوان هنرمندان برگزیده معرفی خواهند شد. ما در این دوره از جشنواره نیز بخش مردمی را اضافه کردیم که بر اساس آن تعدادی از آثار منتخب از طریق فضای مجازی منتشر شده و توسط مردم به عنوان هنرمند برتر انتخاب می شوند. مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد افزود: همواره به این موضوع علاقه مندیم که امکان اجرای زنده برخی از آثار موسیقایی شرکت کننده نیز فراهم شود و امیدوارم بتوانیم در دوره های بعدی جشنواره به این موضوع  با در نظر گرفتن ردیف بودجه مناسب توجه بیشتری داشته باشیم.

ارجمند عنوان کرد: مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی ایرج بسطامی دی ماه امسال برگزار می شود و ما تصمیم داریم در این برنامه ضمن معرفی نفرات برگزیده، از تلاش های۵۰ ساله استاد حسن ناهید در عرصه موسیقی قدردانی کنیم.

فریدون شهبازیان رئیس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره موسیقی «ایرج بسطامی» نیز در این نشست با ذکر نکاتی پیرامون انتخاب آلبوم برتر بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته تمامی آلبوم های منتشر شده در حوزه موسیقی اصیل ایرانی که طی دو سال گذشته منتشر شده مورد ارزیابی هیات داوران این بخش قرار می گیرد. ما در این بخش علاوه بر فاکتورهایی که برای انتخاب بهترین آلبوم مد نظر قرار داده ایم، درباره بخش های برگزیده ای چون تهیه کننده برتر، ناشر برتر، صدابردار برتر و تک نواز برتر و گرافیست برتر  نیز برنامه ریزی کردیم که در همه این موارد نفرات برگزیده معرفی می شوند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3754/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو