کشف تعدادی فیلم و عکس از «رنه ماگریت»؛ سورئالیست بلژیکی

کشف تعدادی  فیلم و عکس از «رنه ماگریت»؛ سورئالیست بلژیکی
calendar شنبه 04 شهريور 1396 در 12:21
آینه نیوز: اواسط دهه هفتاد میلادی تعدادی فیلم و عکس از «رنه ماگریت»؛ نقاش بنام بلژیکی کشف شد. این اتفاق قریب به یک دهه پس از مرگ او اتفاق افتاد.

آینه نیوز: اواسط دهه هفتاد میلادی تعدادی  فیلم و عکس از «رنه ماگریت»؛ نقاش بنام بلژیکی کشف شد. این اتفاق قریب به یک دهه پس از مرگ او اتفاق افتاد. به گزارش «هنرآنلاین»، به  زعم بسیاری، رنه ماگریت، سورئالیست بلژیکی پدر پاپ آرت نیز بوده است. او در آکادمی بروکسل آموزش دید. به کشورهای فرانسه، انگلستان، آلمان و هلند سفر کرد. اولین آثارش (اوائل دهه ۱۹۲۰)، نشان دهنده تأثیر او از فوتوریسم و کوبیسم است. در ۱۹۲۵ با انتشار دو مجله در زمینه معرفی هنر سوررئالیسم، آغازگر جنبش سوررئالیسم در بلژیک شد. از آن پس، با اثرپذیری از طرز نگرش کی ریکو که برتری شعر بر نقاشی را به او نشان داد شیوۀ شخصی خود را پدید آورد. در سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۰ که در پاریس بود به جمع سوررئالیست‌ها پیوست. پس از آن به بروکسل برگشت و تا پایان عمر در آنجا ماند.

نقاشی‌های ماگریت پس از گذشت چند دهه توانست توجه عموم را جلب کند. او با نمایش آثارش در نیویورک (۱۹۶۵)، لندن و پاریس، جایگاه شایسته خود را در تاریخ هنر سده بیستم به دست آورد. نقاشی‌های ماگریت را سرشار از دریافت‌های فلسفی می‌دانند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3696/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو