حسین علیزاده برای رفع سوء تفاهمات به بهروز غریب پور نامه نوشت

حسین علیزاده برای رفع سوء تفاهمات به بهروز غریب پور نامه نوشت
calendar شنبه 28 مرداد 1396 در 15:19
آینه نیوز: استاد حسین علیزاده با نوشتن نامه ‌ای خطاب به بهروز غریب ‌پور، توضیحاتی به او درباره‌ سخنانش در نشست خبری آلبوم «غمنومه فریدون» ارائه کرد.

آینه نیوز: استاد حسین علیزاده با نوشتن نامه ‌ای خطاب به بهروز غریب ‌پور، توضیحاتی به او درباره‌ سخنانش در نشست خبری آلبوم «غمنومه فریدون» ارائه کرد.

به گزارش تسنیم، سی و یکم تیرماه امسال و در جریان برگزاری مراسم رونمایی از آلبوم «غمنومه فریدون»، حسین علیزاده سخنانی درباره‌ بهروز غریب ‌پور و کارهای عروسکی ‌اش بیان کرد. این سخنان به نظر می‌رسد سوءتعبیری برای بهروز غریب ‌پور ایجاد کرده است. به همین دلیل حسین علیزاده نامه ‌ای منتشر کرده و درباره‌ سخنانش در آن روز و البته جایگاه بهروز غریب ‌پور در هنر ایران سخن گفته است.

متن نامه‌ علیزاده به این شرح است:

دوست دیرینه و هنرمند بزرگ جناب آقاى بهروز غریب پوربا سلام ‌هاى گرم

مطلبى را از شما در ارتباط با سوء تعبیر از یک پاسخ در جمع خبرنگاران محترم خواندم که به نظرم بهتر آمد چند سطری بنویسم.

غریب پور عزیز؛ نه تنها من بلکه تمام هنرشناسان ایران و جهان به نقش شما در هنر تئاتر و تئاتر عروسکى و نیز مدیریت شایسته هنرى ‌تان که زبانزد خاص و عام است، واقفند. البته که ستایش از آن نیز نیاز به جایگاهى نداشته و ندارد.

در روز واقعه در مورد اسطوره هاى ادبى و هنرى سئوالاتی مطرح شد و سخنانی به میان آمد که اینجانب کاملا از موضع شخصى و شاید هم کج سلیقگى عنوان کردم که مثلا مولانا ، حافظ، خیام و ... در قالب هیبت آدمی نمى ‌گنجند و در عالم خیال اگر شخصى مدعى شد من حافظ یا مولانا هستم برایمان باورش سخت خواهد بود چرا که همواره براى اسطوره‌ها هیبتى فراتر و والاتر از هیبت انسان قائل هستیم. شاید این جمله من پر جسارت بوده که باور اسطورها در قالب عروسک نیز سخت تر می نماید. که البته جواب درست این است که هنر می‌ تواند همه‌ ی ناممکن ‌ها را ممکن کند. در عین حال این مطلب نیز عنوان شد که اگر عدم محدودیت‌ ها نبود و شرایط و امکانات دیگرى همچو ممالک دیگر جهان در پهنه سرزمین‌ مان وجود داشت، اپراهایى نیز می ‌توانست در اشکال غیر عروسکى خلق شود.

به هر روی دوست عزیز؛ اینجانب همواره قدردان شما بوده ‌ام و امید که نظر شخصى مرا به عنوان بى احترامى به هنر و شایستگى خود تلقى نفرمائید.

با دوستی و احترام
حسین علیزاده
28 مرداد 1396

به گزارش آینه نیوز، این روزها بهروز غریب پور، «اپرای عروسکی خیام» را در مقام پژوهشگر، نویسنده، طراح و کارگردان در تالار فردوسی در حال اجرا دارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3582/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو