تیم منتخب رئیس جمهور به دنبال بررسی وضعیت 500 اثر هنری پُرمساله شد

رئیس فرهنگستان هنر خواستار برگزاری رفراندوم جهت فروش تابلوهای هنری شد!

رئیس فرهنگستان هنر خواستار برگزاری رفراندوم جهت فروش تابلوهای هنری شد!
calendar یکشنبه 22 مرداد 1396 در 12:47
آینه نیوز: محمد علی معلم دامغانی؛ رئیس فرهنگستان هنر خبر از بررسی وضعیت 500 اثر هنری پُرمساله تجسمی توسط گروه منتخب رئیس جمهور شد.

آینه نیوز: محمد علی معلم دامغانی؛ رئیس فرهنگستان هنر خبر از بررسی وضعیت 500 اثر هنری پُرمساله تجسمی توسط گروه منتخب رئیس جمهور شد. وی در گفت و با تسنیم، عنوان داشت: وقتی شرکتی تجاری فعالیت خود را خرید و فروش تابلو قرار می دهد آن هم در کشوری که تولید آثار هنری زیاد نیست و با آثاری که برخی متعلق به دوره گذشته است این سوال پیش می آید که این تابلوها از کجا خریداری شده اند. 500  اثر هنری به هر دلیلی وارد فرهنگستان هنر شد آن هم مکانی که نگهبان فرهنگ و هنر است بنابراین باید در مقابل تعقل افراطی از هنر یعنی تخیل مردم دفاع کنیم تا سرانجام این موضوع مشخص شود.

رییس فرهنگستان هنر همچنین عنوان کرد: افرادی که ادعای مالکیت این آثار را دارند باید ثابت کنند این آثار را از کجا آورده اند زیرا در کشور مزرعه تولید تابلو وجود ندارد همچنین کارخانه تابلوسازی هم نیست. پس یا باید از سارق آثار آنها را خریده باشند یا خودشان سارق آثار باشند در غیر این صورت مدارکی وجود دارد. البته تعدادی از این صاحبان و خالقان این آثار به رحمت خدا رفته اند و تعدادی هم وضع مالی خوبی ندارند که بتوان ادعا شود این آثار از آنها حریده شده است. اگر چند نفر هماهنگی می کنند و می گویند آثار را از آنها خریده اید باید پای این افراد را نیز به میان آید و دید نتیجه چه می شود.

معلم دامغانی با بیان اینکه آثار هنری متعلق به همه مردم است گفت: در حال حاضر رییس جمهوری گروهی را مامور بررسی این کار کرده و این افراد اگر دلیلی داشته باشند باید به این گروه ارائه کنند. دولت، وزارتخانه ها و مسئولان باید افرادی را به کار گمارند که متوجه باشند ارزش های ملی و میهنی متعلق به همه مردم است. فروش یک تابلو باید با رفراندوم باشد و همه 80 میلیون موافق فروش آن باشند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3480/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو