پلنگ طلایی لوکارنو به مستندساز چینی با داستانی درباره آلزایمر رسید

پلنگ طلایی لوکارنو به مستندساز چینی با داستانی درباره آلزایمر رسید
calendar یکشنبه 22 مرداد 1396 در 10:19
آینه نیوز: هفتادمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو شب گذشته ۱۲ آگوست به کار خود خاتمه داد و «وانگ بینگ»؛ مستند ساز چینی پنجمین کارگردان چینی شد که در تاریخ هفت دهه ‌ای جشنواره لوکارنو جایزه اصلی جشنواره یعنی یوزپلنگ طلایی را به خانه برد.

آینه نیوز: هفتادمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو شب گذشته ۱۲ آگوست به کار خود خاتمه داد و «وانگ بینگ»؛ مستند ساز چینی پنجمین کارگردان چینی شد که در تاریخ هفت دهه ‌ای جشنواره لوکارنو جایزه اصلی جشنواره یعنی یوزپلنگ طلایی را به خانه برد. به گزارش مهر، فیلم «خانم فانگ» نیز اولین مستندی شد که جایزه اصلی این جشنواره را از آن خود کرده است. این فیلم درباره یک زن ۶۷ ساله چینی در جنوب چین است که به آلزایمر مبتلا شده است.

در عین حال جایزه گروه ویژه داوری به تیم نویسندگی و کارگردانی برزیلی شامل جولیانا راخاس و مارکو دوترا برای «آداب خوب» درباره دوستی بین یک زن ثروتمند و پرستارش در سائو پائولو رسید و یک پلنگ فستیوال را به خانه برد.

اف جی اوسانگ فیلمساز سرشناس نیز یک پلنگ برای بهترین کارگردانی برای درامی به سبک نوار با عنوان «۹ انگشت» را دریافت کرد و ایزایل هوپر بازیگر فرانسوی برای تصویر کردن یک آموزگار در فیلم سرژ بوزون با عنوان «مادام هاید» پلنگ بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. الیوت کراست هاو نیز جایزه پلنگ بهترین بازیگر مرد را برای اجرای خود در اولین فیلم بلند هلینور پالماسون کارگردان ایسلندی با عنوان «برادران زمستان» تصاحب کرد. این فیلم برنده جایزه لیبل سینمای اروپا نیز شد.

جایزه فیپرشی نیز به یک فیلم دیگر چینی در بخش رقابت بین‌الملل با عنوان «چشمان اژدهای پرنده» رسید که اولین فیلم ژو بینگ بود و یک تقدیر ویژه نیز از هیات داوری کلیسایی برد. داستان این درام درباره مردی است که در جستجوی عشق است.

امسال اولیویه آسایاس ریاست گروه داوری رقابت بین‌المللی را برعهده داشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3476/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو