ششمین جشنواره بین‌ المللی فیلم شهر با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز به کار کرد

«ایستاده در غبار»، «من»،«نهنگ عنبر»،«رگ خواب» و «خواب تلخ» سهمی از جوایز داشتند

 «ایستاده در غبار»، «من»،«نهنگ عنبر»،«رگ خواب» و «خواب تلخ» سهمی از جوایز داشتند
calendar دوشنبه 09 مرداد 1396 در 08:08
آینه نیوز: مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین‌ المللی فیلم شهر با حضور مدیران، سینماگران و اصحاب رسانه در باغ موزه هنرهای ایرانی برگزار شد.

آینه نیوز: مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره بین‌ المللی فیلم شهر با  حضور مدیران، سینماگران و اصحاب رسانه در باغ موزه هنرهای ایرانی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی ششمین جشنواره بین‌ المللی فیلم شهر، این مراسم عصر روز یکشنبه ۸ مرداد در باغ موزه هنرهای ایرانی با اجرای محمد سلوکی برگزار شد. در ابتدای این مراسم تیزر فارسی جشنواره فیلم شهر پخش شد و سپس سیدعلی احمدی دبیر ششمین دوره جشنواره ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان، اظهار داشت: از ۹ تا ۱۴ مرداد در پردیس سینمایی ملت میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان هستیم و علاوه بر اکران آثار برنامه‌های جنبی دیگری هم خواهیم داشت و امیداوریم دوستان در پنج روز آینده ما را تنها نگذارند.

در این مراسم، محمد معتمدی قطعاتی از جمله «کویر» و «سیانور» را اجرا کرد. همچنین در بخش اهدای جوایز بخش «محله»، 3 فیلم به عنوان رتبه سوم معرفی شدند؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به اکبر دره بالایی برای فیلم «آرزوهای کودکی»، «حامد مرادی نیا» برای فیلم «ماموریت غیرممکن» و داود جلیلی برای فیلم «موضوع انشا» به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت. همچنین در این بخش دو فیلم حائز رتبه دوم شدند؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای محمد محمد آبادی برای فیلم «مانکن» و شهاب احمدلو برای فیلم «بدون عنوان»  به عنوان رتبه دوم اهدا شد. رتبه اول این بخش به علی عرفان فرهادی برای فیلم «من تو ما»  به عنوان رتبه اول تعلق گرفت. همچنین در این بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران به صادق اکبری برای فیلم «سرای امید» تعلق گرفت.

در بخش ویژه شهر تهران و و شهر امن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و  جایزه نقدی به ایمان بیات فر برای فیلم «اجاره نشین‌ها  بیست و شش سال بعد»  به عنوان رتبه سوم، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به اکرم نعمتی برای فیلم «پارک» به عنوان رتبه دوم و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و  جایزه نقدی به آرمین تیموری برای فیلم «این باریکه راه» به عنوان رتبه اول تعلق گرفت. تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و  جایزه نقدی بخش «شهر امن» نیز به بابک مجیدی برای فیلم «کلاغ پر» به عنوان بهترین فیلم اهدا شد.

در ادامه مراسم افتتاحیه ششمین دوره از جشنواره فیلم شهر کلیپی درباره فاطمه معتمدآریا پخش شد که در آن هنرمندانی در حوزه‌های مختلف درباره این بازیگر سینمای ایران اظهار نظر کردند. پوران درخشنده،همایون اسعدیان، مریلا زارعی و سیدعلی احمدی برای بزرگداشت فاطمه معتمدآریا روی صحنه آمدند. در این بخش پوستری هم با تصویر فاطمه معتمدآریا و طراحی طاها ذاکر رونمایی شد. در ادامه مراسم، محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و حسن خجسته، امیر عبدالحسینی، محمد احسانی برای تقدیر از خانواده حبیب‌الله کاسه‌ ساز روی صحنه حاضر شدند و از پوستر این هنرمند فقید با طراحی طاها ذاکر رونمایی کردند.

بخش پایانی مراسم به اهدای جوایز برگزیده‌های تبلیغات سینمای ایران اختصاص داشت که در بخش لوگو تایپ، دیپلم افتخار و جایزه محمد روح الامین برای لوگوتایپ پوستر فیلم‌های سینمایی «ایستاده در غبار»، «من» و «نهنگ عنبر» اهدا شد. همچنین در بخش عنوان بندی، تندیس جشنواره،  دیپلم افتخار و جایزه به امیر مهران برای عنوان‌ بندی فیلم «ماحی» تعلق گرفت. جایزه بعدی به پوستر فیلم‌های کوتاه و نیمه‌ بلند اختصاص داشت که در این بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش پوستر فیلم‌های  داستانی کوتاه و نیمه بلند به علی باقری برای طراحی پوستر فیلم‌های «روتوش»، «رویاهای دم صبح» و «یک گزارش» اهدا شد. علی باقری پس از حضور روی صحنه گفت: جایزه چه کوچک باشد و چه بزرگ، جذابیت دارد و طی کردن این مسیر تا صحنه حال خوبی دارد، خوشحالم که از جشنواره شهر جایزه گرفتم. همچنین در بخش عکس، تندیس جشنواره، دیپلم افتخارو جایزه نقدی به سمیه جعفری برای عکاسی فیلم «خاطرات اسب سیاه» رسید.

بر أساس این گزارش هیات داوران بخش تبلیغات سینمایی ایران جایزه بخش پوستر سینمایی را که شامل تندیس جشنواره،  دیپلم افتخار و جایزه نقدی بود را به محمدحسین هوشمندی برای طراحی پوستر فیلم سینمایی «من» اهدا کردند. آخرین جایزه این بخش مربوط به بهترین آنونس و تیزر بود که تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش مشترکا به امیر شیبان خاقانی برای تیزر فیلم سینمایی «رگ خواب» و محسن امیریوسفی برای تیزر فیلم سینمایی «خواب تلخ» اهدا شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3275/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو