گزارش «آینه نیوز» از کنسرت موسیقی محلی «کولی های اسپانیا» در تالار بزرگ وزارت کشور

کولی ها در تهران آتش به پا کردند

کولی ها در تهران آتش به پا کردند
calendar یکشنبه 08 مرداد 1396 در 10:42
آینه نیوز: کولی ها در تهران آتش به پا کردند. این را هر تماشاگری که در گوشه گوشه سالن بزرگ وزارت کشور در این شب ها حضور داشته باشد، به دور از هرگونه اغراقی درک خواهد کرد، چرا که مردم ایران و علاقمندان موسیقی همیشه مشتاق شنیدن آوازهای اسپانیایی بوده و هستند.

سرویس موسیقی «آینه نیوز»: کولی ها در تهران آتش به پا کردند. این را هر تماشاگری که در گوشه گوشه سالن بزرگ وزارت کشور در این شب ها حضور داشته باشد، به دور از هرگونه اغراقی درک خواهد کرد، چرا که مردم ایران و علاقمندان موسیقی همیشه مشتاق شنیدن آوازهای اسپانیایی بوده و هستند. حالا چه فرقی می کند که از گروه بزرگ کولی ها و از آبا و اجداد گسترده « جیپسی کینگز»ها تنها تعداد محدودی در تهران حضور داشتند و برخی بزرگان شرایط عزیمت را نیافتند. باز هم همان ترانه های معروف و سوز ترانه های اسپانیایی با مهارت خارق العاده دستان گیتاریست های اسپانیایی در سالن پیچید و مردم به شکلی یکپارچه همراه با شور و شعف برای کولی ها کف زدند و هورا کشیدند.

به گزارش آینه نیوز، در یکی از شب های برپایی کنسرت کولی ها در تهران، «پاول ریه ‌س»، نوازنده مطرح اسپانیایی و دوستان کولی اش بی وقفه نواختند و مهم ترین آثار جیپسی کینگزها را به اجرا درآوردند. به گزارش آینه نیوز، گروه موسیقی محلی اسپانیا با توجه به عقبه شناخته شده جیپسی کینگز در تهران مورد تشویق شدید حضار قرار گرفتند و در شنبه شبی که کمتر می شد صندلی خالی پیدا کرد، 17 اثر با کلام و بی کلام توسط کولی ها اجرا شد که نخستینش اثری جدید بود که با اشاره ای به مخاطبان ایرانی به «سلام علیکم» می رسید. 8 نوازنده و خواننده کولی که در گذشته با عنوان گروهی تحت نام «لوس ریه س» در اسپانیا شکل گرفتند، برای دومین سال پیاپی در مردادماه آتشین، آتش به پا کردند و شور سالن و همراهی مردم را به همراه داشتند، جمعیتی که پس از پایان اجرا تحت ازدحام جمعیت از سالن تالار کشور خارج شدند و همین مساله ترافیک شدید منطقه را به همراه داشت.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3259/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو