کارگردان پُرحاشیه تئاتر با اثری جنجالی و جنایی آمد

تئاتری که در محله بدنام پیش از انقلاب روایت می شود!

تئاتری که در محله بدنام پیش از انقلاب روایت می شود!
calendar چهارشنبه 04 مرداد 1396 در 16:47
آینه نیوز: تازه ترین اثر نمایشی کارگردان شناخته شده تئاتر کشور براساس اتفاقی جنایی در یکی از محله های بدنام پیش از انقلاب روایت می شود. محله ای که با نام‌ هایی چون «قلعه شهرنو»، «قلعه زاهدی» و «قلعه خاموشان» به دلیل وجود شرایطی خاص از زیست معروف شده بود.

سرویس تئاتر آینه نیوز: تازه ترین اثر نمایشی کارگردان شناخته شده تئاتر کشور براساس اتفاقی جنایی در یکی از محله های بدنام پیش از انقلاب روایت می شود. محله ای که با نام‌ هایی چون «قلعه شهرنو»، «قلعه زاهدی» و «قلعه خاموشان» به دلیل وجود شرایطی خاص از زیست معروف شده بود.

به گزارش آینه نیوز، حسین کیانی که آثارش در عین مورد توجه قرار گرفتن، همراه با انتقادات و حواشی است، از روز اول مردادماه نمایش «روز عقیم» را در تماشاخانه خصوصی باران به روی صحنه آورده است، که داستانی خاص در مکانی خاص دارد. در واقع نمایش «روز عقیم» درباره زندگی 3 نفر از زنان با نام های «اکرم»، «پری» و «لیلی» است که در دوران پهلوی در محله قلعه زاهدی جزو زنان تن‌ فروش بودند و بعد از تخریب آن محله و متواری شدن زنان به مکانی تازه می روند که در آن جا اتفاق شوم جنایی رخ می دهد. به گزارش آینه نیوز، در تازه ترین اثر حسین کیانی که با توجه به داستان متفاوتش می تواند همراه با نقدهایی باشد، در کنار رویا میرعلمی؛ همسر و بازیگر ثابت نمایش های حسین کیانی، یک بازیگر کم کار اما شناخته شده چون «شایسته ایرانی» حضور دارد که در کارنامه کمرنگش، آثاری ویژه چون «آفساید» و «آینه های روبرو» به چشم می خورد که در این یکی نقش یک شخصیت با جنسیتی دوگانه را ایفا می کرد.

به گزارش آینه نیوز، حسین کیانی که یکی از فعال ترین کارگردان های تئاتر کشور است، در آثارش به دنبال ارائه نمایشنامه هایی در قالب فضای قدیم ایران است. آثاری نمایشی که به دلیل نزدیک شدن داستان و شکل اجرایش به خطوط قرمز اعتراضاتی را به دنبال دارد که از جمله آن ها «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» بود که سال گذشته در حوالی جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و در آن کاراکتر ارمنی نمایش با بازی همسر کارگردان به انجام حرکات موزون پرداخت! با این حال تعداد مخاطبان آثار کیانی همیشه گسترده است و با توجه به داستان خاص نمایش «روز عقیم» و تماشاخانه همیشه پُرمخاطب «باران» باید انتظار اجرایی با تماشاگران بالا را داشت، هر چند فضای امروز تئاتر کشور تحت تاثیر نمایش «اعتراف» شهاب حسینی است.

نکته شگفت انگیز جدای از داستان مساله دار «روز عقیم»، گفته های نویسنده و کارگردان این تئاتر است که درباره چرایی انتخاب چنین سوژه ای می گوید: «مساله تن‌ فروشی چیزی نیست که بتوان آن را با تبلیغات یا حکم و دستور منع کرد و از رسانه‌ ها یا هنرمندان خواست که به آن‌ ها نپردازند. این مساله ریشه‌ دار و عمیق است و در گذشته به شکل محله‌ ای بود که همه آشکارا از آن خبر داشتند اما در زمان حال جزو معضلات پنهان جامعه است!»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3224/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو