کوتاه درباره «شهریار صیقلانی» و حضور خوانندگان زیرزمینی در تئاتر

ساز بر دوش روی صحنه!

ساز بر دوش روی صحنه!
calendar سه شنبه 03 مرداد 1396 در 12:25
آینه نیوز: حالا دیگر ورود خوانندگان موسوم به «زیرزمینی» در صحنه تئاتر تبدیل به یک اپیدمی شده است. دیگر تنها این عرصه محل حضور «رضا یزدانی» در نمایش هایی مانند «کمی بالاتر» آروند دشت آرای و یا «هفت مجلس در عزا و معجزه» محمد رحمانیان نیست بلکه امسال با حضور حمید امیری صفت ملقب به «حمید صفت» در نمایش «لامبورگینی» و «سینا ساعی» در نمایش «هملت، تهران2017» و نیز «شهریار صیقلانی» در نمایش «بانویی از اسلو»، فضایی ویژه برای حضور تک تیراندازهای موسیقی زیرزمینی در عرصه ای متفاوت از کار و بارشان به چشم می خورد تا شاید اگر فضایی برای مجوزدارشدن در عرصه موسیقی به دلیل سبک متفاوت موسیقی شان نیافتند، در شرایطی دیگر بتوانند نفسی ساز کنند و صدایشان را روی صحنه تئاتر پهن نمایند.

سرویس موسیقی آینه نیوز-مرتضی اسماعیل دوست: حالا دیگر ورود خوانندگان موسوم به «زیرزمینی» در صحنه تئاتر تبدیل به یک اپیدمی شده است. دیگر تنها این عرصه محل حضور «رضا یزدانی» در نمایش هایی مانند «کمی بالاتر» آروند دشت آرای و یا «هفت مجلس در عزا و معجزه» محمد رحمانیان نیست بلکه امسال با حضور حمید امیری صفت ملقب به «حمید صفت» در نمایش «لامبورگینی» و «سینا ساعی» در نمایش «هملت، تهران2017» و نیز «شهریار صیقلانی» در نمایش «بانویی از اسلو»، فضایی ویژه برای حضور تک تیراندازهای موسیقی زیرزمینی در عرصه ای متفاوت از کار و بارشان به چشم می خورد تا شاید اگر فضایی برای مجوزدارشدن در عرصه موسیقی به دلیل سبک متفاوت موسیقی شان نیافتند، در شرایطی دیگر بتوانند نفسی ساز کنند و صدایشان را روی صحنه تئاتر پهن نمایند.

طبق اطلاع روابط عمومی نمایش «بانویی از اسلو» قرار است «شهریار صیقلانی» با اجرای اثری در این اثر نمایشی حضور داشته باشد. نمایشی که به گفته مجید رحیمی جعفری؛ کارگردانِ با دانش «بانویی از اسلو» برگرفته از اثر معروف «خانه عروسک» هنریک ایبسن است و با توجه به این که این پژوهشگر و فعال حوزه تئاتر و سینما و تجسمی پیشتر «خانه عروسک» را برای جواد مولانیا به اقتباسی آزاد درآورده بود، می توان منتظر اتفاقی متفاوت در اثر تازه اش بود. از سویی «بانویی از اسلو» گوشه چشمی هم به سبک های ماندگار و فراموش ناشدنی نوآر و نئونوآر در سینما دارد و چنین ارجاعاتی می تواند به متمایز شدن اثر بینجامد.

اما درباره شهریار صیقلانی که جدیدترین نمونه از عرض اندام خوانندگان زیرزمینی روی زمین است! باید اشاره به معروف ترین اثرش یعنی FADING TO WHITE داشت که با صدای بم خواننده و فضای موسیقایی متال اش جالب توجه بود. صیقلانی به خوبی از قابلیت های صدایش برای اجرای موسیقی راک و متال بهره می گیرد و با توجه به این که شاهد انواع موسیقی های بی بهره از فن و معنا در آثار پاپ هستیم، توجه به دیگر سبک های موسیقی و مجوز به خوانندگان بااستعداد می تواند جزو شرایط قابل تامل مسئولان قرار بگیرد.  شهریار صیقلانی برخلاف اخبار رسانه ها حتی سابقه بازیگری هم دارد و در اثری ترسناک  با عنوان «احضار»  به کارگردانی رامین عباسی ‌زاده برای شبکه نمایش خانگی هم حضور داشته است اما با همه این ها باید توجه داشت که هر عرصه ای جولان حضور افرادی صاحب تخصص باید باشد و فضای تئاتر با موسیقی برابری نخواهد کرد.

 تیزر نمایش «بانویی از اسلو» که به سبک آثار نوآر طراحی شده و فضای بصری جالبی با در هم آمیختگی رنگ ها یافته است

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3148/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو