تلاش «مهران مدیری» برای رکوردزنی با فیلم «ساعت 5 عصر»!

آیا کمدی متفاوت شناخته شده ترین چهره مردمی در سینما رکورد می زند؟

آیا کمدی متفاوت شناخته شده ترین چهره مردمی در سینما رکورد می زند؟
calendar شنبه 31 تير 1396 در 10:46
آینه نیوز: آن ها که فیلم «ساعت 5 عصر» را در همین روزهای ابتدای اکرانش دیده اند، خوب می دانند که این فیلم از جنس آثار بنجل کمدی نیست. نه این که کیفیتی بالا داشته باشد که اتفاقا ضعف هایی بسیار دارد اما جنس دیگری از کمدی های مرسوم پُرفروش است و تماشا و خنداندنش سنگین تر است برای هضم کردن مخاطبانی دمخور با فیلم های آبگوشتی! درباره فیلم «ساعت 5 عصر» مهران مدیری اگر همراه «آینه نیوز» باشید، در ادامه نقدهای مفصل و جدی درباره اش خواهیم داشت اما همین قدر اشاره به این کنیم و شاید پیش گویی که با وجود داشتن همه شرایط لازم برای شکار شدن مخاطب توسط مهران مدیری در «ساعت 5 عصر»، دشواری هایی برای آن چه این بازیگر و کارگردان کهنه کار به دنبالش می باشد، وجود دارد و آن شکل و شمایل متفاوت فیلمش است که شاید خنده هر قشری را فراهم نسازد.

سرویس سینمای ایران آینه نیوز: «مهران مدیری»؛ شناخته شده ترین چهره مخاطبان تلویزیونی حالا در سینما هم می خواهد ردپایی مهم از خود بر جای بگذارد. او با اولین فیلم سینمایی اش می خواهد، رکوردی جالب را در سینمای ایران رقم بزند.

 به گزارش آینه نیوز، فیلم «ساعت 5 عصر» که مسیر تازه مهران مدیری در عرصه هنر خواهد بود، با یک رکورد جالب توجه در پیش فروش اینترنتی مواجه شده است به طوری که اگر با همین منوال به مسیر خود ادامه دهد، رکوردی شاید دست نیافتنی در سینمای ایران را رقم خواهد زد، هر چند این استقبال ابتدایی از فیلم مهران مدیری چندان هم شگفت انگیز نمی باشد چرا که با توجه به عقبه تلویزیونی این هنرمند و وجهه مطلوبی که در خاطر انواع اقشار مردم دارد، می شد چنین شرایطی را پیش بینی کرد و مبلغی مشخص و قطعی را در سبد فروش «ساعت 5 عصر»، فارغ از کیفیت اثر و میزان توفیقی که در خنداندن مخاطب دارد، در نظر گرفت.

به گزارش آینه نیوز، در حالی که اکران فیلم های کمدی پُرفروش «نهنگ عنبر 2:سلکشن رویا» و «گشت 2» در اصل به پایان رسیده است و «اکسیدان» هم از تب و تاب اولیه و حواشی منجر به اقبال عمومی! دور شده است، حالا مهران مدیری با «ساعت 5 عصر» در سینما یکه تازی می کند، در حالی که بخش های ضبط شده «دورهمی» اش را در تلویزیون پیش روی مخاطب می بیند و این یعنی تبلیغی زیرپوستی برای جذب حداکثری مردم به سینماها برای این که بدانند در «ساعت 5 عصر» چه خبر است!

براساس اطلاع کانال رسمی فیلم «ساعت 5 عصر»، مهران مدیری از مردم برای دیدن اولین فیلم سینمایی اش در مقام کارگردان دعوت کرده است و استقبال باشکوه از اولین اکران و اقبال مردم از خرید اینترنتی فیلم «ساعت 5 عصر» تاکنون خبر از روزهای خوش «مدیری» در سینما دارد؛ چهره همیشه محبوب مردم که روزگاری دور در مقام بازیگر حتی با فیلم بسیار ضعیف «توکیو بدون توقف» هم توانسته بود به شرایط خوبی در گیشه برسد و حالا هم برگ برنده اش نه کیفیت فیلمش بلکه خود او است، هر چند بعد از گذر از هیاهوی اولیه دیگر سبد اقبال مردم از او لبریز می شود و تنها اثرش می ماند و قضاوتی منطقی تر و به دور از هیجان اولیه! و اگر مهران مدیری از آن پیچ مهم هم بتواند به سلامت عبور کند آن وقت است که می تواند خود را به عنوان چهره ای ویژه در تاریخ اکران سینمای ایران با «ساعت 5 عصر» اثبات کند.

آن ها که فیلم «ساعت 5 عصر» را در همین روزهای ابتدای اکرانش دیده اند، خوب می دانند که این فیلم از جنس آثار بنجلی مانند «گشت 2» و «نهنگ عنبر 2:سلکشن رویا» و «اکسیدان» نیست. نه این که کیفیتی بالا داشته باشد که اتفاقا ضعف هایی بسیار دارد اما جنس دیگری از کمدی های مرسوم پُرفروش دارد و تماشا و خنداندنش سنگین تر است برای هضم کردن مخاطبانی دمخور با فیلم های آبگوشتی!

 درباره فیلم «ساعت 5 عصر» مهران مدیری اگر همراه «آینه نیوز» باشید، در ادامه نقدهای مفصل و جدی درباره اش خواهیم داشت اما همین قدر اشاره به این کنیم و شاید پیش گویی که با وجود داشتن همه شرایط لازم برای شکار شدن مخاطب توسط مهران مدیری در «ساعت 5 عصر»، دشواری هایی برای آن چه این بازیگر و کارگردان کهنه کار به دنبالش می باشد، وجود دارد و آن شکل و شمایل متفاوت فیلمش است که شاید خنده هر قشری را فراهم نسازد. با این حال «مهران مدیری» جاه طلبانه اعلام کرده است: «میخوایم رکورد بزنیم برای فیلم «ساعت 5 عصر». 4-5  روز اول خیلی مهمه که بیایم رکورد بیننده رو بزنیم و ما هم تعداد بیننده‌های فیلم رو اعلام می ‌کنیم. خودم هم چند روز اول میام سینماها و کنار شما فیلم رو ببینیم؛ حتی در شهرستان ‌ها. بیاین رکورد بزنیم برای «ساعت 5 عصر.»

به گزارش آینه نیوز، تلاش های مهران مدیری برای زدن رکورد در گیشه فروش راهی برای اثباتش در سینما است تا تنها متهم به این نشود که مرد تلویزیون است و بس! تا به حال هم براساس اطلاع روابط عمومی فیلم، رکورد بالایی توسط فیلم «ساعت 5 عصر» شکسته شده است، مثلا بیشترین فروش اینترنتی یک فیلم در یک روز را شکست و قرار است آمار رسمی فروش روز اول فیلم، ظهر شنبه(31 تیرماه) از کانال رسمی فیلم اعلام شود. مهران مدیری هم از ساعت ٥ عصر شنبه تا 3 بامداد یکشنبه( اول مردادماه) در پردیس کورش در کنار مخاطبان خواهد بود تا با چهره کاریزماتیکی که دارد بیشتر دل مردم را برباید اما سابقه فیلمروهای ایرانی نشان داده است که چهره ها تا جایی کشش جذب مخاطب دارند و مخاطبان ایرانی پیشتر استارهایی چون «محمدرضا گلزار» و «رضا عطاران» را هم در فیلم هایی که باب میل شان نباشد پس زدند. استقبال مردم از فیلم های امسال سینمایی نشان داده که متاسفانه تماشاگرایرانی در شرایط فعلی تنها فیلمی می خواهد که به هر نحو و دسیسه ای بخنداند و بس! اما آیا مهران مدیری در «ساعت 5 عصر» این چنین رفتار کرده است؟!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3125/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو