نقش قبر «سالوادور دالی» به دلیل ادعای یک زن!

نقش قبر «سالوادور دالی» به دلیل ادعای یک زن!
calendar شنبه 31 تير 1396 در 09:35
آینه نیوز: آرامگاه «سالوادور دالی»؛ نقاش سورئالیست برجسته با حکم دادگاه شکافته شده تا با تهیه نمونه دی ‌ان ‌ای از بقایای این هنرمند اسپانیایی به ادعای زنی که خود را دختر او خوانده رسیدگی شود.

آینه نیوز: آرامگاه «سالوادور دالی»؛ نقاش سورئالیست برجسته با حکم دادگاه شکافته شده تا با تهیه نمونه دی ‌ان ‌ای از بقایای این هنرمند اسپانیایی به ادعای زنی که خود را دختر او خوانده رسیدگی شود. جسد دالی که در سال ۱۹۸۹ و در سن ۸۵ سالگی درگذشت در گورابه‌ ای باشکوه در کنار موزه ‌ای که در شهر فیگرس در شمال شرقی اسپانیا به بزرگداشت او تاسیس شده، دفن شده استاین نمونه ‌برداری جنجالی روز پنجشنبه (۲۰ ژوئیه - ۲۹ تیر) صورت گرفت؛ اقدامی که با مخالفت موسسه دالی و مقام ‌های محلی روبرو شد.

برای انجام این عملیات، یک سنگ قبر ۱۵۰۰ کیلوگرمی که روی گور دالی را پوشانده باید جابجا می ‌شد. ماریا پیلار آبل مارتینز، متولد ۱۹۵۶ مدعی است مادرش با سالوادوردالی دقیقا یک سال پیش از تولد او روابط عاشقانه داشته است. مادر او، آنتونیا، برای خانواده‌ای کار می ‌کرد که مدتی را در نزدیکی خانه سالوادور دالی گذرانده بودندآن طور که تاکنون تصور می‌ شده از سالوادور دالی هیچ فرزندی بر جای نمانده است، در صورتی که نتیجه آزمایش دی‌ان‌ای به نفع خانم ماریا پیلار مارتینز تمام شود او خواهد توانست نام فامیل خود را به دالی تغییر دهد و ادعای مالکیت بر بخشی از دارایی‌های سالوادور دالی داشته باشد. اخبار مربوط به ادعاهای خانم مارتینز توجه بسیاری را در داخل و خارج اسپانیا به خود جلب کرده است؛ نه تنها به این علت که زمان وقوع ادعای او در حوالی سال ۱۹۵۵ است که دالی در آن زمان متاهل بود، بلکه به علت این که سلیقه و توانایی جنسی آقای دالی از پیچیدگی‌های برخوردار بوده که برای بسیاری احتمال تمایل او برای باردار کردن یک زن را بعید جلوه داده است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3122/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو