«شهرام حقیقت دوست» در گفت و گو با «آینه نیوز»:

دیگر علاقه ای به چهره شدن در سینما ندارم/ کسانی که کاربلد هستند در سینما باقی خواهند ماند/ کیفیت آثار تلویزیون براساس یک سری سیاستگذاری ها به شدت نزول پیدا کرده است

دیگر علاقه ای به چهره شدن در سینما ندارم/ کسانی که کاربلد هستند در سینما باقی خواهند ماند/ کیفیت آثار تلویزیون براساس یک سری سیاستگذاری ها به شدت نزول پیدا کرده است
calendar دوشنبه 26 تير 1396 در 17:53
آینه نیوز: شهرام حقیقت دوست برای مخاطبان 2 دهه پیش چهره ای آشنا در مدیوم تلویزیون بوده است و از اجرای برنامه تا ایفای نقش «ناصر» در سریال پُرمخاطب «خط قرمز» ردپای پُررنگی از خود به جای گذاشت. همچنین حضور برجسته اش در فیلم های سینمایی «جنایت»، «عطش»، «تردست»، «چند می ‌گیری گریه کنی؟»، «سنگ، کاغذ، قیچی»، «صبح روز هفتم» و «مخمصه» موجب دیده شدن این بازیگر شد. اما چند سالی است که شهرام حقیقت دوست از هیاهوهای خبری دور شده و مسیری دیگر را در عرصه نمایش طی کرده است. در واقع مخاطبان جدی تئاتر دیگر این بازیگر را روی صحنه ملاقات می کنند. «آینه نیوز» به بهانه حضور شهرام حقیقت دوست در فیلم در حال اکران «زیر سقف دودی»، گفت و گویی با وی صورت داده است.

سرویس سینمایی «آینه  نیوز»: شهرام حقیقت دوست برای مخاطبان 2 دهه پیش چهره ای آشنا در مدیوم تلویزیون بوده است و از اجرای برنامه تا ایفای نقش «ناصر» در سریال پُرمخاطب «خط قرمز» ردپای پُررنگی از خود به جای گذاشت. همچنین حضور برجسته اش در فیلم های سینمایی «جنایت»، «عطش»، «تردست»، «چند می ‌گیری گریه کنی؟»، «سنگ، کاغذ، قیچی»، «صبح روز هفتم» و «مخمصه» موجب دیده شدن این بازیگر شد. اما چند سالی است که شهرام حقیقت دوست از هیاهوهای خبری دور شده و مسیری دیگر را در عرصه نمایش طی کرده است. در واقع مخاطبان جدی تئاتر دیگر این بازیگر را روی صحنه ملاقات می کنند. «آینه نیوز» به بهانه حضور شهرام حقیقت دوست در فیلم در حال اکران «زیر سقف دودی»، گفت و گویی با وی صورت داده است.

شهرام حقیقت دوست در پاسخ به سوال «آینه نیوز» مبنی بر دلیل پذیرفتن نقشی فرعی در فیلم جدید پوران درخشنده، گفت: «من نقشی را که در «زیر سقف دودی» بازی کردم، فرعی نمی دانم و جزو کاراکترهای تاثیرگذار در فیلم است و این نقش را با توجه به صحبت هایی که با خانم درخشنده داشتم، پذیرفتم و احساس کردم نقشی است که قابل بازی کردن است و لحظاتی دارد که دوست داشتم آن را بازی کنم.» بازیگر نقش «مرتضی» در سریال «خداحافظ بچه» در خصوص قابلیت های کاراکتری که در «زیر سقف دودی» به عهده داشت، عنوان کرد: «بحث خانواده و به هم ریختگی برخی خانواده ها در این فیلم مطرح بود و شخصیتی را که من بازی کردم بخشی از این بحران را نشان می داد. این نقش تک بُعدی نبود و آغاز و پایانی برای حضورش تعیین شده بود که برای من چالش برانگیز بود.»

شهرام حقیقت دوست در گفت و گو با «آینه نیوز» درباره وضعیت اکران فیلم «زیر سقف دودی» و رقابتی که با آثار کمدی در گیشه دارد، عنوان داشت: «من اعتقاد ندارم که فیلم «زیر سقف دودی» فروش خوبی نداشته است و فروش بالای 2 میلیاردی اش خیلی خوب بوده است. نباید این فیلم اجتماعی را با فیلم های کمدی که همیشه بینندگان بیشتری دارد، مقایسه کرد. سینمای ایران در سال های اخیر فروش خوبی پیدا کرده است و آثار کمدی هم با توجه به نیاز به شادی مردم حتما با استقبال مواجه خواهند شد.»

شهرام حقیقت دوست در پاسخ به سوالی مبنی بر کم کاری اش در آثار سینمایی و تلویزیونی، گفت: «شاید حضور تصویری ام در سال های اخیر کم شده باشد اما این به معنای کم کاری نیست و من همیشه در صحنه تئاتر کارم را انجام می دهم و علاقه ام به تئاتر و انتخاب نقش هایی مناسب موجب شده که بیشتر تمرکزم در این بخش باشد.» بازیگر فیلم «کلاشینکف» با انتقاد از نزول آثار تلویزیونی در سال های اخیر، کمرنگ شدن حضورش در رسانه ملی را این گونه بیان می کند: «احساس می کنم الان کیفیت آثار تلویزیون براساس یک سری سیاستگذاری های صورت گرفته به شدت نزول پیدا کرده است و آدم ها از افرادی که قبلا درست کار می کردند و در این مدیوم تجربه دارند و آثارشان مناسب بوده است دیگر استفاده نمی کنند و موجب دوری این دسته از هنرمندان قدیمی تلویزیون شده اند و رسانه ملی نتوانسته است خواسته های این افراد موفق را برآورده کند و این دسته از هنرمندان از تلویزیون قهر کردند و به همین دلیل آثاری با کیفیت پایین ساخته می شود.» وی افزود: «با توجه به نزول سریال های تلویزیونی ترجیح می دهم فعلا با تلویزیون همکاری نکنم و در فیلم هایی که ارزش دارند، حضور بیابم. من تاکنون درست یا غلط انتخاب هایی داشتم و امیدوارم با توجه به شرایط آینده چه در تلویزیون و چه در سینما با شرایط مناسبی برای بازی مواجه شوم.»

شهرام حقیقت دوست که فیلم های «زرد» ساخته مصطفی تقی زاده و «لابی» به کارگردانی محمد پرویزی را در انتظار اکران سینمایی دارد، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا تاکنون در تلاش برای چهره شدن در سینما بوده است، به «آینه نیوز» گفت: «همه کسانی که وارد حرفه بازیگری می شوند اولین اتفاق جالب برایشان دیده شدن است و من هم چنین تمایلی در اوایل کارم داشتم و حتی دوست داشتم به هر قیمتی دیده شوم. اما الان دیگر علاقه ای به چهره شدن در سینما ندارم و ترجیح می دهم تنها کارهایی خوب انجام دهم. دیگر عطش دیده شدن ندارم و تنها اگر فیلمنامه خوبی باشد به دنبال فعالیت در عرصه سینما خواهم بود و در غیر این صورت حضور در تئاتر برایم شیرین تر است.»

بازیگر فیلم « پشت در خبری نیست» در خصوص حقیقت اخباری مبنی بر «نقش فروشی در سینمای ایران»، به «آینه نیوز» گفت: «من هم مثل شما تنها چنین اخباری را شنیدم اما واقعا در جریان واقعی بودنش نیستم. بله، ممکن است یک شخص خاص به پروژه ای ورود پیدا کند و سرمایه ای به شرط حضورش در آن فیلم بگذارد و این اتفاق ممکن است در سینمای ایران افتاده باشد. اما تصورم این است که حتی در صورت وجود چنین معضلی، شرایط دیگری هم برای انتخاب بازیگران خوب وجود دارد. به طور حتم کسانی که کاربلد هستند، در نهایت در سینما باقی خواهند ماند و آن های که به هر قیمتی وارد شدند خیلی هم به راحتی حذف می شوند.» شهرام حقیقت دوست، افزود: «من معتقدم کیفیت به تدریج و در زمان خود را نشان می دهد و به نظرم مسائلی مانند نقش فروشی نمی تواند برای افراد خلاق تهدیدی جدی قلمداد شود، هر چند اتفاق خوبی هم نیست. در نهایت هیچ کس نمی تواند در سینمای ایران و جهان جای کسی را بگیرد.»

بازیگر نمایش «مضحکه شبیه قتل» در پاسخ به این که براساس چه دیدگاهی بیشتر با کارگردان های ثابت همانند «حسین کیانی» در تئاتر و «قاسم جعفری» در تلویزیون و یا «محمدعلی سجادی» در سینما کار کرده است، به «آینه نیوز» گفت: «با آقای کیانی با توجه به این که در یک گروه تئاتری فعالیت می کنیم این امکان ایجاد می شود که حداقل سالی یک نمایش را با هم کار کنیم. در حوزه سینما و تلویزیون هم با توجه به لطف دوستان و احساس مشترک این شرایط برای همکاری چندباره به وجود آمد، مانند همکاری با آقایان سجادی، قاسم جعفری، داود میرباقری و یا سعید سهیلی که توانستیم چند بار با هم کار کنیم.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3092/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو