در اولین حضور «حمید صفت» در نمایش «لامبورگینی» ناگهان برق قطع شد!

آیا ارتباطی میان قطعی برق با مجوز خواننده «رپ» وجود دارد؟

آیا ارتباطی میان قطعی برق با مجوز خواننده «رپ» وجود دارد؟
calendar دوشنبه 26 تير 1396 در 14:49
آینه نیوز: فارغ از انجام بازی های تبلیغاتی از سوی گروه های رسانه ای که به دنبال فضایی برای بازارگرمی برای برخی نمایش ها هستند، اتفاقی ویژه در هنگام اجرای (دیشب)یکشنبه شب نمایش «لامبورگینی» رخ داد که حاشیه های حضور «حمید صفت» در آن برجسته بود. ماجرایی که خواندنش خالی از لطف نیست.

آینه نیوز: ماجرای صدور مجوز برای خوانندگان به اصطلاح زیرزمینی که بیشتر شامل فعالان شاخه «رپ موسیقی» می باشد، در این اواخر بازتاب های بسیاری در رسانه ها یافته است و بارها طی یادداشت های مختلف در «آینه نیوز» به آن پرداختیم.

فارغ از انجام بازی های تبلیغاتی از سوی گروه های رسانه ای که به دنبال فضایی برای بازارگرمی برای برخی نمایش ها هستند، اتفاقی ویژه در هنگام اجرای (دیشب)یکشنبه شب نمایش «لامبورگینی» رخ داد که حاشیه های حضور «حمید صفت» در آن برجسته بود. ماجرایی که خواندنش خالی از لطف نیست.

خبرنگار خبرگزاری «خبر آنلاین» اتفاق پیش آمده در هنگام اجرای شب گذشته نمایش «لامبورگینی» را این گونه توصیف می کند: «لامبورگینی» پیش ‌تر دو اجرا را پشت سر گذاشته بود اما بی ‌حضور «حمید صفت» و شب یکشنبه (25 تیر در سومین شب اجرا) این خواننده رپ برای اولین بار روی صحنه آمد. اما در پایان نمایش با آمدن صفت روی صحنه، به محض این که او میکروفن را به دست گرفت برق سالن قطع شد. با فاصله یک ثانیه اشکان خطیبی روی صحنه آمد و گفت: «از تماشاگران خواهش می‌ کنیم با نور موبایلشان صحنه ما را روشن کنند.» سپس حمید صفت بی ‌میکروفن و بی ‌موسیقی شروع به خواندن کرد. با پایان این قطعه و رِوِرانس و در حالی که گمان می ‌شد فضای شبه ‌رمانتیک حاصل از قطع برق و استفاده از نور موبایل تماشاگران که یادآور کنسرت ‌های پاپ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌ المللی بود، ترفندی زیبایی‌ شناسانه از سوی عوامل نمایش بوده است، اشکان خطیبی گفت: «من آدم بدبینی نیستم، سیامک صفری هم آدم بدبینی نیست و دوست داریم به همین شیوه ادامه دهیم اما از مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی و علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد می‌ خواهم پای حرفی که می ‌زنند بایستند و  آن را تا انتها ببرند.»

اما آیا همان گونه که اشکان خطیبی(بازیگر نمایش لامبورگینی» ادعا کرده است، ارتباطی میان این قطعی برق که در سالن های تئاتر برای مخاطبان سابقه داشته است و حضور خواننده ای غیرمجاز چون «حمید صفت» در این نمایش وجود دارد؟ خبرنگار حاضر در ماجرا چنین دنبال ماجرا را گرفت و نوشت: «با بیرون آمدن تماشاگران از سالنِ اجرا، مشاهده شد که برق تماشاخانه تازه ‌تاسیس شهرزاد قطع است٬ اما با بیرون آمدن از مجموعه تماشاخانه، می‌ شد چراغ‌ های کوچک کنار سردرش را دید که روشن ‌اند و همین ‌طور تابلوهای نئون تبلیغات تئاتر را. همه جا روشن بود جز داخل تماشاخانه که بعد از خروج همه تماشاگران و گذشت پنج الی شش دقیقه برقش وصل شد!  طبق آن‌ چه شنیده شد برخی معتقدند برق سالن‌ها توسط و یا به دستور مدیر تماشاخانه شهرزاد قطع شده چون مخالف روی صحنه رفتن «حمید صفت» بوده است. در پی تماس ‌های مکرر با قاسم جعفری مدیر این تماشاخانه و بی پاسخ ماندن همه آن‌ها، نه می ‌توان این ادعا را رد کرد و نه تایید.»

به نظر می رسد فارغ از هرگونه نظر درباره فعالیت هنری امثال «حمید صفت» نیاز است مسئولان اداره نمایش و یا صاحبان سالن «شهرزاد» در این زمینه پاسخی روشن را برای رسانه ها ارسال کنند تا شرایط و فضای فعلی عرصه هنر برای هنرمندان و مخاطبان مشخص شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3090/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو