لطفا بفرمایید نسبت شما با «احمد محمود» چیست؟

لطفا بفرمایید نسبت شما با «احمد محمود» چیست؟
calendar چهارشنبه 21 تير 1396 در 14:51
آینه نیوز: به تازگی جایزه ادبی جدیدی به انواع جوایز پیشین اضافه شد. این جایزه تحت عنوان کتاب سال داستان «احمد محمود» به دبیری کامران محمدی در شاخه‌ های رمان و مجموعه داستان برگزار خواهد شد. اما نسبت این جایزه با نویسنده مطرح جنوبی چیست؟ و خانواده احمد محمود چه نظری درباره برگزاری این جایزه دارند؟

آینه نیوز: به تازگی جایزه ادبی جدیدی به انواع جوایز پیشین اضافه شد. این جایزه تحت عنوان کتاب سال داستان «احمد محمود» به دبیری کامران محمدی در شاخه‌ های رمان و مجموعه داستان برگزار خواهد شد. اما نسبت این جایزه با نویسنده مطرح جنوبی چیست؟ و خانواده احمد محمود چه نظری درباره برگزاری این جایزه دارند؟ «خبر آنلاین»، گزارش جالبی را در این باره منعکس ساخته که در بخشی از آن آمده است:

«بعد از خواندن خبر برگزاری جایزه‌ احمد محمود به همت عده‌ ای از داستان‌ نویسان که روز دوشنبه نوزدهم تیر 1396 در خبرگزاری ایسنا منتشر شد، شوکه شدیم. بعد از آن راه انداختن صنف کذایی و به تعطیلی کشاندن جایزه‌ گلشیری، جایزه‌ احمد محمود دیگر چه صیغه‌ ای است؟ اینکه اصلا این اشخاص چرا باید مدام در حال تکاپو برای راه‌اندازی جایزه و صنف و تشکیلات باشند بماند، ولی اینکه این افراد چه نسبتی با زنده‌ یاد احمد محمود دارند، جای پرسش جدی دارد. بعد از خواندن خبر بلافاصله با خانواده‌ زنده‌ یاد احمد محمود تماس گرفتیم. پسر ایشان، بابک اعطا ضمن ابراز تعجب گفتند همین الان که ما تماس گرفته‌ ایم در حال خواندن خبر هستند و کوچک‌ ترین اطلاعی در این زمینه ندارند. در واقع از خانواده‌ احمد محمود هیچ اجازه‌ای کسب نشده است! فقط همین دلیل کافی است که اعتبار این جایزه‌ من‌ درآوردی و خلق‌ الساعه را زیر سؤال برد. مگر می‌ شود جایزه‌ای به نام یک نویسنده راه انداخت و خانواده‌ آن نویسنده را در جریان نگذاشت؟ مگر می‌ شود از خانواده‌ او اجازه نگرفت؟ مگر می‌ شود با آبرو و اعتبار یک نویسنده‌ بزرگ به این شکل بازی کرد؟
 مسئله‌ ما نسبت این افراد با زنده‌یاد احمد محمود است...راه‌ اندازندگان و داوران خودخوانده این به اصطلاح جایزه، کوچک‌ ترین نسبتی با زنده‌ یاد احمد محمود ندارد. آبشخور فکری و نوشتاری این اشخاص زنده‌ یاد هوشنگ گلشیری است و اکثر این افراد در بنیاد زنده‌ یاد گلشیری حضور فعالی داشتند و خود هوشنگ گلشیری به گواه کتاب «باغ در باغ» از منتقدان سرسخت احمد محمود بود. حال این افراد چطور به خودشان اجازه می‌دهند جایزه‌ ای به‌ نام فردی راه بیندازند که از اساس با او مخالفند؟
خط مشیء کدام یک از این افراد خودخوانده با احمد محمود نسبتی دارند. مردی که در آن شرایط دشوار فقط نوشت و نوشت و نوشت و اتفاقا با سکوت جریان به اصطلاح روشن‌فکری مواجه شد. جریان به اصطلاح روشن‌ فکری‌ که تا به امروز جلوی بیش از پیش مطرح شدن او را گرفته است. مگر نویسنده‌ مورد علاقه‌ اکثر این دوستان هوشنگ گلشیری نیست؟»
 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/3035/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو