اجرای دوباره نمایشی که پیشتر مورد اعتراض قرار گرفته بود

حرکات موزون با مجوز ویژه!

حرکات موزون با مجوز ویژه!
calendar سه شنبه 13 تير 1396 در 15:28
آینه نیوز: نمایش همراه با رقص «پایکوبان» در حالی توسط فرزانه کابلی به صحنه می رود که وی در همه سال های فعالیتش به تعلیم جنبه ای از بازیگری به شیوه رقاصی برای هنرجویان پرداخته است و در بسیاری از نمایش هایی که حرکات موزون در آن به چشم می خورد، به عنوان طراح و مشاور حضور دارد.

سرویس تئاتر آینه نیوز: نمایش «پایکوبان» با اجرای فرزانه کابلی قرار است در تاریخ های 30 تیرماه، 19 مردادماه و 20 مرداد ماه تحت عنوان «ویژه بانوان» در تالار وحدت به اجرا درآید. این اثر که از آن با عنوان «پرفورمنس» یاد می شود در واقع نمایشی ریتمیک با استفاده از هنروران و از طریق انجام حرکات موزون است و حدود 2 سال پیش نیز اجرایی مشابه با عنوان «همه‌ جای ایران سرای من است» را براساس رقص های محلی نقاط مختلف کشور در پی داشت. اجرایی که در همان زمان با واکنش برخی رسانه های منتقد و عدم پاسخگویی مسئولان همراه بود!

به گزارش آینه نیوز، نمایش همراه با رقص «پایکوبان» در حالی توسط فرزانه کابلی به صحنه می رود که وی در همه سال های فعالیتش به تعلیم جنبه ای از بازیگری به شیوه رقاصی برای هنرجویان پرداخته است و در بسیاری از نمایش هایی که حرکات موزون در آن به چشم می خورد، به عنوان طراح و مشاور حضور دارد. فرزانه کابلی که زمانی در تلویزیون با برنامه «علی کوچولو» به شهرت رسیده بود، در نمایش هایی که توسط هادی مرزبان؛ همسرش به اجرا درآمد هم نقش داشته که از جمله آن ها تئاتر جنجالی «تانگوی تخم مرغ» بود که پس از چند روز از اجرا به دلیل صحنه‌های نامناسب و زننده و ادای الفاظ رکیک و اظهارات خلاف موازین اسلامی و عفت عمومی متوقف گردید! البته در خصوص توقف آن نمایش زننده هم وزارت ارشاد ورودی نیافت و این دادستانی تهران بود که با تشکیل پرونده قضائی از ادامه اجرای این نمایش‌ جلوگیری کرد.

بازیگر نمایش «ملودی شهر بارانی» اخیرا درباره فعالیت هایش عنوان داشت که هر ساله طی سه یا چهار اجرا، حرکات موزون محلی، ملی و تلفیقی را برای خانم ‌ها به روی صحنه می ‌آورد و از این رقص ها به عنوان هنری اصیل یاد کرد! فرزانه کابلی اظهار خوشحالی کرد که می تواند رقص های محلی را برای بانوان ایرانی به نمایش درآورد.

آن چه پیدا است با توجه به اعطای مجوزِ بدون محدودیت برای این بازیگر در سال های اخیر، این گونه نمایش های همراه با رقاصی از سوی مسئولان نمایشی مورد پذیرش قرار گرفته است!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2938/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو