کارگردان «فروشنده» به دنبال بودجه ای از کانال «آرته»

آلمودوار از تهیه کنندگی فیلم فرهادی کنار کشید!

آلمودوار از تهیه کنندگی فیلم فرهادی کنار کشید!
calendar شنبه 10 تير 1396 در 15:45
آینه نیوز: پدرو آلمودوار؛ کارگردان و تهیه کننده نامی سینمای جهان از تهیه کنندگی فیلم آینده فرهادی کنار کشید! کمپانی فرانسوی «ممنتو» از مهمترین تهیه کنندگان این پروژه است که در سالهای اخیر فیلم های اصغرفرهادی را تهیه و پخش بین المللی کرده است. همچنین شنیده شده که فیلمنامه جدید فرهادی برای دریافت بودجه به کانال تلویزیونی آرته فرانسه نیز ارائه شده است.

آینه نیوز: پدرو آلمودوار؛ کارگردان و تهیه کننده نامی سینمای جهان از تهیه کنندگی فیلم آینده فرهادی کنار کشید! «بانی فیلم»؛ با اعلام این خبر به در پیش بودن فیلمبرداری پروژه آینده فرهادی اشاره داشت و نوشت: «هرساله کشورهای اروپائی پروژه های فیلم هایی را که قراراست بزودی فیلمبردای آنها آغاز شود به کمیسیون «اوروایماژ» معرفی می کنند تا پس از بررسی تمام جوانب آن پروژه، از جمله خواندن سناریو که توسط کمیته ای متشکل از کارشناسان کشورهای اروپایی صورت می گیرد به تعدادی از آنها کمک مالی تعلق بگیرد. در ماه ژوئن امسال از بین پروژه های کاندیدا که قراراست محصول مشترک کشور های اروپا باشد، ۲۷ پروژه از جمله فیلم آینده پذیرفته شده است...»

در این گزارش آمده است: «پیش از این کمپانی «برادر» متعلق به پدرو آلمادوار، فیلمساز مشهور ورئیس داوران جشنواره کن ۲۰۱۷) است اعلام کرده بود که یکی از شرکای این پروژه است که اخیرا این کمپانی از ادامه همکاری با پروژه جدید اصغر فرهادی انصراف داد و قرار است یک کمپانی ایتالیائی جایگزین آن شود. کمپانی فرانسوی «ممنتو» از مهمترین تهیه کنندگان این پروژه است که در سالهای اخیر فیلم های اصغرفرهادی را تهیه و پخش بین المللی کرده است. همچنین شنیده شده که فیلمنامه جدید فرهادی برای دریافت بودجه به کانال تلویزیونی آرته فرانسه نیز ارائه شده است.»

بانی فیلم درباره شرایط حمایتی «موسسه اروایماژ» آورده است: «موسسه اروایماژ سالانه به سالنهای سینما و پخش کنندگان اروپائی هم کمک های مالی می کند. این موسسه در سال ۲۰۱۶ به ۵۷ سالن سینما کمک مالی کرده بودند. کل مبلغی که موسسه اروایماژ در سال جدید برای کمک به تهیه فیلم ها اختصاص خواهد داد هفت میلیون وصدهزار یوروست که بین ۲۷ فیلم تقسیم می شود. هرساله کشورهای اروپائی پروژه های فیلم هایی را که قراراست بزودی فیلمبردای آنها آغاز شود به کمیسیون «اوروایماژ» معرفی می کنند تا پس از بررسی تمام جوانب آن پروژه، از جمله خواندن سناریو که توسط کمیته ای متشکل از کارشناسان کشورهای اروپایی صورت می گیرد به تعدادی از آنها کمک مالی تعلق بگیرد.
اما نام فیلمساز دیگر ایرانی که در فهرست موسسه اروایماژ آمده علی عباسی کارگردان ایرانی مقیم سوئد است. فیلم قبلی این کارگردان با عنوان «شلی» سال گذشته در بخش پانورامای جشنواره برلین پذیرفته شد و مورد استقبال نیز قرارگرفت. این فیلمساز ایرانی در سال۱۹۸۱ در ایران به دنیا آمده و مدت هاست که فعالیت سینمایی خود را در سوئد دنبال می کند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2890/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو