درباره دلنوشته دلبندانه کارگردان «قاتل اهلی» برای فیلم نوبرش!

ما عاشقیم اما نه برای چنین معشوق پا در هوایی!

ما عاشقیم اما نه برای چنین معشوق پا در هوایی!
calendar شنبه 03 تير 1396 در 13:25
آینه نیوز: مسعود کیمیایی؛ کارگردان کهنه کار سینما طی دلنوشته ای از «کژ» و «مژ» شدن آخرین ساخته اش در مسیر تدوین و پخش نوشت. اما اعتقاد بر این نداشت که «قاتل اهلی»، «کشتی بی لنگر» بود و آن را برخلاف منتقدان، «سینما» دانست.

سرویس سینمای آینه نیوز: مسعود کیمیایی؛ کارگردان کهنه کار سینما طی دلنوشته ای که برای انتشار در اختیار روزنامه «شرق» قرار داد از «کژ» و «مژ» شدن آخرین ساخته اش در مسیر تدوین و پخش نوشت. اما اعتقاد بر این نداشت که «قاتل اهلی»، «کشتی بی لنگر» بود و آن را برخلاف منتقدان، «سینما» دانست.

 کیمیایی به 29 فیلمش قسم خورد که «قاتل اهلی» اش عذاب آورترین ساخته اش بود و با این حال «لطف تهیه کننده» و «وکالت دوست منتقد» موجب شد تا کیمیایی دل به رضایت چهره «قاتل اهلی» برای نمایش بدهد. پس فرجام کار این شد که  «لطف آقای لشگری ‌قوچانی به اینجا رسید به وکالت آقای طوسی از جانب این دوست که آقای لشگری فقط در آخر فیلم «قاتل اهلی» نه کم نه اضافه، چند نما، شاید سه، چهار نما جابه‌ جا شود. ایشان به لطف یک خجالتی به من خجالتی دادند و نامه‌ ای به این مضمون را امضا کردند که ما را از هم دور کردند! خالقاآشتی تا روز بهشتی و من در متن نامه از شماپوزش… و»

اما توصیف کیمیایی از فیلم ضعیف و شعارگو و بی هویت «قاتل اهلی» در یادداشت اخیرش این گونه است: «قاتل اهلی» به پول می‌ پردازد. زیباترین منظره و خوش ‌صداترین موسیقی درحد ‌یک سمفونی چهار موومنت که هم در لانگ‌شات زیباست و هم در کلوزآپ، برای هر دردی دواست.»

اما اوضاع تازه ترین اثر کارگردان فیلم «قیصر» بی هواتر از این حرف هاست وعقل و احساس هم یاری کند نمی تواند از فیلمی که تنها ادای جسارت در پرداخت موضوع مهم پولشویی دارد و نمایش کنسرتی با صدای ناکوک فرزند فیلمساز است، دردی دوا کند. با این حال مسعود کیمیایی درباره «قاتل اهلی» خود که در صف اکران قرار دارد، این گونه می نویسد: «قاتل اهلی- قاتل خودی است. اهل است. عاشق باجه پرداخت است عشق.درش بیچاره بازنده نیست. درش درختان بلند و صبوری که در جنگلی دور گم شده‌اند. خدا کند عقل به وجد بیاید. فیلم قاتل اهلی همین ‌هاست. صبر موسیقی، رفتن حاج ‌آقای خوب. دختر عاشق. جوانی پاک که شغلش صداقت است و فیلم‌های دیگر. چه دانم میان این فیلم‌ های خنده ‌زا… کی هم حوصله دیدن رنج‌های خودش را دارد؟ عشقی را می‌ خواهم که در عاشقی بدکاره نباشد.»

و ما عاشقیم اما نه چنین عاشق بی کاره ای و برای معشوقی پا در هوا!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2809/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو