بنیامین بهادری از آمریکا پاسخ منتقدان به قطعه موسیقایی درباره دعای جوشن کبیر را داد

پیش از انتشار برای بسیاری از مسوولان و افراد مذهبی اسم و رسم‌ دار و قابل‌ احترام فرستاده بودم

 پیش از انتشار برای بسیاری از مسوولان و افراد مذهبی اسم و رسم‌ دار و قابل‌ احترام فرستاده بودم
calendar چهارشنبه 24 خرداد 1396 در 10:44
آینه نیوز: بنیامین بهادری، خواننده موسیقی پاپ که در روزهای اخیر با انتشار قطعه موسیقایی «کبیر» براساس دعای معروف جوشن کبیر وارد فضای حاشیه ای شده است، از راهی دور و از طریق ویدئو کنفرانس خبری به شبهات رخ داده پیرامون «کبیر»ش پاسخ داد.

آینه نیوز: بنیامین بهادری، خواننده موسیقی پاپ که در روزهای اخیر با انتشار قطعه موسیقایی «کبیر» براساس دعای معروف جوشن کبیر وارد فضای حاشیه ای شده است، از راهی دور و از طریق ویدئو کنفرانس خبری به شبهات رخ داده پیرامون «کبیر»ش پاسخ داد. بنیامین که برای هماهنگی پیرامون کنسرت‌ آمریکا در این کشور به سر می برد، عنوان کرد که برخلاف بیانیه دفتر موسیقی وزارت ارشاد، قطعه «کبیر» را در خارج از کشور نساخته است و این قطعه در ایران ساخته شده و 2 بار برای دریافت مجوز به ارشاد ارسال شده و پاسخی دریافت نکرده است.

بنیامین درباره اعتراضات رخ داده از سوی برخی از متدینین پیرامون موسیقایی کردن دعای جوشن کبیر، از استعلام انجام شده نزد برخی از افراد مذهبی سخن گفت و عنوان داشت: «من پیش از انتشار قطعه «کبیر» این اثر را برای بسیاری از مسوولان و افراد مذهبی اسم و رسم‌ دار و قابل‌ احترام فرستادم و از آنها نظر خواستم و بارها و بارها با هم گپ زدیم. این موضوع نیز قابل پیش‌ بینی بود که عده‌ ای نسبت به این اثر گارد خواهند گرفت و حتی تخریب و اتهام‌ زنی خواهند کرد. در اینجا باید بگویم اولا هیچ ایراد و اشکال فنی و فقهی درباره اجرای ادعیه با موسیقی وجود نداشته و ندارد.»

 در گفته های تازه بنیامین نسبت به موضع گیری دفتر موسیقی وزارت ارشاد در قبال قطعه «کبیر»، اشاره به فشارهای بیرونی وارده بر ارشاد احساس می شود، هنگامی که بازیگر «سلام بمبئی» با کنایه عنوان می کند: «من شرایط مسوولان فرهنگی کشور را درک می‌کنم که علیه این اثر آن هم در ساعات پایانی یک روز جمعه اطلاعیه صادر کردند. قطعا حواشی مختلفی درباره این اثر به‌ وجود آمده که باعث این رفتارها شده، اما نمی‌دانم چرا دوستان مسوول قصدی برای جواب دادن به من مبنی بر اینکه این قطعه مجوز گرفته یا نه، نداشتند؟»

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2729/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو