اینستالیشن عمرخیام اثرآرش فناییان درشهرکتاب الف

اینستالیشن عمرخیام اثرآرش فناییان درشهرکتاب الف
calendar چهارشنبه 03 خرداد 1396 در 18:39
آینه نیوز: آیین گشایش اینستالیشن «عمرخیام» با طراحی، کارگردانی و آهنگسازی آرش فناییان پنج شنبه 4 خردادماه و در ساعت 19 در شهر کتاب الف برگزار می شود.

آینه نیوز: آیین گشایش اینستالیشن «عمرخیام» با طراحی، کارگردانی و آهنگسازی آرش فناییان پنج شنبه 4 خردادماه و در ساعت 19 در شهر کتاب الف برگزار می شود. این برنامه که فنائیان آن را با مشارکت شهر کتاب الف اجرا می کند ، دومین اثر از مجموعه اینستالیشن های «شعرای کلاسیک جهان» این هنرمند است که پیش از این پروژه «رومی» را در آذر ماه سال 94 و همزمان با هفته بزرگداشت مولانا در قونیه، اجرا کرده است. فنائیان برای این اثر قطعه ای به نام galaxy و کوریوگرافی به نام outgrowth طراحی کرده و ساخته است که تحت پرفورمنس آیین گشایش، تکرار آیین و آیین اختتام به اجرا می رسند. درخت های پردیس این اینستالیشن اثر «بهنام معیریان» و خط گوتیک، لاتین و پارسی آن نیز کار «الهام دهقان نیری» است.
این آیین با حضورهنرمندانی شامل : کیانا وحیدی منش، دنیا روحانی، مهرسا دبیری، بابک قاسم زاده اصل، سامان دلدار، رویا شاهنده، مونا مجاوری، کیمیا اوجبی، امیرمحمد امیدواران، ماهگل احمدی، بصیر احسانی، سوگل سلیمانی اجرا می شود. قابل توجه است ، این آیین ۱۹ خرداد نیز تکرار می شود و علاقمندان می توانند ساعت ۷ عصر روزهای یادشده به  شهر کتاب الف واقع در : زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، میدان الف، خیابان الف شمالی، پلاک ۱مراجعه کنند.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2577/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو