حکایت مردی که همچنان «تنهای شب» است

حکایت مردی که همچنان «تنهای شب» است
calendar دوشنبه 01 خرداد 1396 در 11:16
آینه نیوز: ماجرای بازگشت «حبیب محبیان» به ایران و وعده اعطای مجوز از سوی مسئولان و ناکامی خواننده «مرد تنهای شب» هنوز پرونده ای باز در اذهان دوستداران موسیقی است. در تازه ترین گفت و گوی انجام شده با «سمیر زند»؛ خواننده جوانی که در کلیپ تصویری «محکوم» با حبیب در دوران بازگشت به وطن همکاری کرد به اختلاف رخ داده میان وی با حبیب و بخشی از جریان فعالیت خواننده «خداوندا» پرداخته شد.

آینه نیوز: ماجرای بازگشت «حبیب محبیان» به ایران و وعده اعطای مجوز از سوی مسئولان و ناکامی خواننده «مرد تنهای شب» هنوز پرونده ای باز در اذهان دوستداران موسیقی است. در تازه ترین گفت و گوی انجام شده توسط «تماشاگران امروز» با «سمیر زند»؛ خواننده جوانی که در  کلیپ تصویری «محکوم» با حبیب در دوران بازگشت به وطن همکاری کرد گفت و گو شد تا ضمن اشاره به اختلاف رخ داده میان وی با حبیب، از بخشی از جریان فعالیت خواننده «خداوندا» صحبت به میان آید. حبیب در روزهای پیش از مرگش به انتقاد از همکاری با حسین خزعلی فرزند آیت االله خزعلی با نام هنری «سمیر زند» پرداخته بود و عنوان داشت: «شخصی با نام سمیر زند به من زنگ زد و گفت اگر اجازه دهید من یک خط با شما بخوانم و من گفتم مخارجش بالاست. وی ابتدا همه شرایط را فراهم کرد و من رفتم و خواندم. اما وی شیطنت کرد و برخلاف ابتدای کار که گفت فقط یک خط می خواند دو سه خط خواند. البته من در عرض ۱۵ دقیقه خوانندگی را یادش دادم و در نهایت آهنگ ضبط شد و یک روز به من زنگ زد و گفت کلی از اساتید به من گفته اند دیگر خودت میتوانی بخوانی اما در نهایت زیر قولش زد و پول مرا تسویه نکرد»!

«سمیر زند» که به دلیل حاشیه های پیرامون فعالیتش در مظان این نکته قرار دارد که از رانت هواخواهی «حبیب» به نفع خود سوء استفاده کرده است! در مقابل خبرنگار «تماشاگران امروز» این گونه پاسخ می دهد: «ادبیات سوال های شما در این مصاحبه به نظرم هجومی است و احساس می کنم شمایی که به عنوان نماینده رسانه باید کاملا میانه رو باشید هم تحت تاثیر جو به وجود آمده قرار گرفته اید» این خواننده تازه کار درباره ابهامات به وجود آمده درباره اختلاف و وعده هایش برای خواننده ای محبوب چون «حبیب» این گونه پاسخ می دهد: «زمانی که ما شروع کردیم قرار بود به سمت مجوز برویم و من مطمئن بودم و هستم که به مجوز هم می رسیدیم. امروز آقای احمدرضا محبیان (فرزند ارشد حبیب) به مجوز رسیده و اعتقاد دارم که حبیب هم می توانست به مجوز برسد به شرطی که آن افراد بازی های رقم و ریالی را راه نمی انداختند و ذهن حبیب را مسموم نمی کردند. به حبیب مشاوره های غلط دادند و او را از من دور کردند و به بیراهه بردند. اگر نه ایشان خیلی زودتر از اینها می توانست مجوز داشته باشد. حبیب، ساده لوح نبود اما انسان ساده ای بود و آنها از این سادگی سوء استفاده کردند. من آن موقع استنباطم این بود که بعد از کار محکوم که در سال 91 منتشر شد تا پایان سال 92 ایشان مجوز بگیرند و ما در سال 93 ایشان را روی استیج ببینیم.»

این خواننده جوان ریشه اختلافات رخ داده میان خود و «حبیب» را منتسب به افراد پیرامون خواننده «ایران بانو» دانسته و می گوید: «در همان اوائل همکاری بنده و ایشان، عده ای بودند که مدام با هر سه خط آقای حبیب تماس می گرفتند و ایشان هم جواب نمی داد و شاکی بود و می گفت این افراد هیچ کاری برای من نکردند و حداقلش نیامدند مثل شما باعث و بانی شوند که کاری منتشر کنیم. من استنباطم این است که همان ها بودند که زیر پای آقای حبیب نشستند و دلیلی شدند بر این که این ارتباط رفته رفته قطع شود و آن ماجراهایی که دیگر همه می دانند پیش بیاید. فکر می کردند که چون من به خانواده سرشناسی منتسب هستم حتما دنبال تفکر سیاسی خاصی هستم و دارم جایگاهی سیاسی برای خودم ایجاد می کنم.»

سمیر زند در گفت و گوی اخیر با «تماشاگران امروز» از همکاری اش با «احمدرضا»؛ فرزند حبیب برای خوانندگی می گوید و درباره ارتباطش با «احمدرضا محبیان» عنوان می کند: «ما به صورت اتفاقی بعد از فوت آقای حبیب در منزل یکی از دوستان یکدیگر را دیدیم. البته همان طور که ذهنیت حبیب را نسبت به من خراب کرده بودند، احمدرضا هم در ابتدا به من نگاه مثبتی نداشت اما بعد از این که آن روز اتفاقی همدیگر را دیدیم کم کم با هم صمیمی تر شدیم و ذهنیتش نسبت به من عوض شد. آقای حبیب را کلا محصور کردند و حتی نگذاشتند با من روبرو شود چون می دانستند اگر با هم روبرو شویم خیلی از مسائل برطرف می شود. من و احمدرضا با هم خوبیم ولی نمی دانم که ذهنیت باقی اعضای خانواده نسبت به من چیست.احمدرضا بسیار پسر خوب و سالمی است و کاملا به اخلاقیات پایبند است.»

لازم به یادآوری است که در ابتدای سال مجوز انتشار آهنگ «دیره» با صدای مشترک «احمدرضا محبیان»؛ (پسر بزرگ حبیب) و «سمیر زند» صادر شد و قرار است همکاری آن ها ادامه داشته باشد.

 

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2540/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو