پرسه زنی در هفتادمین جشنواره فیلم «کن» با «آینه نیوز»/ در آغاز کن 2017

معرفی تازه ترین ساخته سوفیا کاپولا از آثار بخش اصلی جشنواره کن

معرفی تازه ترین ساخته سوفیا کاپولا از آثار بخش اصلی جشنواره کن
calendar چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 در 19:02
آینه نیوز: اولین نمایش جهانی فیلم «فریب خورده»(The Beguiled) سوفیا کاپولا در کن 2017 است و تصاویر مشاهده شده از این فیلم نشان از یک اثر خاص هنری با ویژگی های بصری آثار نقاشان برجسته جهانی است. داستان فیلم تازه کاپولا در دوران جنگ داخلی آمریکا می‌ گذرد.

سرویس سینمای جهان «آینه نیوز»: تازه ترین ساخته «سوفیا کاپولا»؛ دختر فیلمساز برجسته سینمای جهان جزو آثار اصلی راه یافته به هفتادمین جشنواره فیلم کن است. اولین نمایش جهانی فیلم «فریب خورده»(The Beguiled) کاپولا در کن 2017 است و تصاویر مشاهده شده از این فیلم نشان از یک اثر خاص هنری با ویژگی های بصری آثار نقاشان برجسته جهانی است. داستان فیلم تازه کاپولا در دوران جنگ داخلی آمریکا می‌ گذرد و ماجرای یک سرباز زخمی اتحادیه را روایت می ‌کند که به یک مدرسه دخترانه جنوبی پناه می ‌برد. کالین فارل، نیکول کیدمن، کریستین دانست از جمله بازیگران فیلم «فریب خورده» هستند که با اقتباس از رمان «فریب خورده» نوشته توماس پی. کالینن  ساخته شد و پیشتر نیز فیلمی با همین نام به کارگردانی دان سیگل و با نقش‌آفرینی کلینت ایستوود در سال 1971 تولید شده بود.

سوفیا کاپولا که صاحب شیر طلایی ونیز است، درباره تازه ترین ساخته سینمایی اش می گوید: «این فیلم بیشتر به حال‌ وهوای دوران خودش نزدیک است و ما قصد داشتیم تا جایی که می‌شود آن ‌را مرتبط نگه داریم. به‌ خصوص درمورد لباس‌ ها،‌ من می‌ خواستم روی آن دنیای زنانه و تزئینی و نجابت جنوبی این زنان تاکید کنم. قطعا، ما منابع زیادی در اختیار داشتیم تا به آنها اشاره کنیم. فیلم با نوعی دنیای زنانه و معنوی و به‌ دور از طبیعت شروع می ‌شود، اما این‌ که پس از مدتی همه‌ چیز سیاه و تاریک می‌ شود برای من بسیار جذاب است.» کارگردان فیلم «فریب خورده» که در هفته آتی اولین نمایش فیلم خود را در جشنواره کن 2017 برگزار می کند، درباره ساختار تازه ترین فیلمش عنوان کرد: «من به‌ شدت طرفدار سبک گوتیک جنوبی بودم و واقعا از آن استقبال کردم. به ‌ویژه شیفته آن‌ها در لباس‌ های شب بلندشان که شمعی نیز در دست داشتند شدم. «سبک گوتیک» و چالشی که برای پیدا کردن سبک خاص خودم با آن روبرو بودم، یک المان سرگرم‌ کننده برای مانور دادن و پیدا کردن روش خودم برای بازنمایی این ژانر بود.»

در هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، 12 فیلمساز زن حضور دارند که از این میان 3 فیلمساز در بخش رقابتی پذیرفته شدند. «سوفیا کاپولا» با فیلم «فریب خورده»، «لین رامزی»، کارگردان زن فرانسوی با فیلم «تو هرگز اینجا نبودی» و «نائومی کاواسه» معروف ژاپنی با فیلم «درخشندگی» که درباره عکاسی است که دچار مشکل بینایی است. در کن 2017  بیش از 35 هزار دست‏ اندرکار حرفه ‏ای عرصه سینما و 4 هزار خبرنگار حضور دارند و این جشنواره تحت تدابیر امنیتی پلیس فرانسه برگزار می شود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2498/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو