اثر اعتراضی «بنکسی» درباره «اتحادیه اروپا» و انتخابات فرانسه

اثر اعتراضی «بنکسی» درباره «اتحادیه اروپا» و انتخابات فرانسه
calendar دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 در 16:55
آینه نیوز: «بنکسی»؛ نقاش مطرح انگلیسی که در عین معروفیت، مرموز هم می باشد در ادامه فعالیت های هنری انتقادی خود به تصویر کارگری در «بندر دوور» پرداخت که در حال کندن یک ستاره از 12 ستاره پرچم «اتحادیه اروپا» است!

آینه نیوز:» بنکسی»؛ نقاش مطرح انگلیسی که در عین معروفیت، مرموز هم می باشد در ادامه فعالیت های هنری انتقادی خود به تصویر کارگری در «بندر دوور» پرداخت که در حال کندن یک ستاره از 12 ستاره پرچم «اتحادیه اروپا» است! «بندر دوور» در جنوب شرقی انگلستان که این کشور را به بندر کاله در فرانسه متصل می‌ کند، از مهمترین و پر رفت وآمد ترین بندر برای عبور مرور از بریتانیا به فرانسه است و همزمانی انتشار این اثر با انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و واکنش هنرمند نسبت به اتحادیه اروپا جالب توجه است.

بنکسی؛ نام مستعار نقاشی معروف انگلیسی است که در سال های اخیر با طرح های متمایز و رفتارهای معترضانه خود مورد توجه قرار گرفت و فیلمی مستند از او هم ساخته شد. این هنرمند که به شکل مرموزی در نقاط مختتلف جهان مانند کرانه باختری به ثبت نقاشی های معترضانه خود می پردازد تا کنون در هیچ مراسمی دیده نشده و هویتی نامشخص دارد. البته سال گذشته با تلاش جمعی از دانشمندان عنوان کردند نام حقیقی وی «رابین گانینگهام» است. هنر خیابانی بنکسی که از نظر سیاسی فعال و هجوآمیز است، طنز را با هنر گرافیتی ترکیب می‌کند و آن را با تکنیک استنسیلی به اجرا می‌ گذارد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2361/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو