نمایش مساله دار «رحمانیان» به شیراز رفت!

نمایش مساله دار «رحمانیان» به شیراز رفت!
calendar دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 در 16:20
«آینه نیوز»: نمایش «نام تمام مادران...» به کارگردانی محمد رحمانیان که در آخرین روزهای پایانی سال 95 در تهران به اجرا درآمده بود، این روزها در شیراز هم به صحنه می رود. این در حالی است که در این نمایش که اشاره ای به وجود گرانقدر «حضرت فاطمه زهرا (س)» شده است، روایتی نامناسب و گریم هایی خلاف منزلت دینی رخ می دهد!

سرویس تئاتر «آینه نیوز»: نمایش «نام تمام مادران...» به کارگردانی محمد رحمانیان که در آخرین روزهای پایانی سال 95 در تهران به اجرا درآمده بود، این روزها در شیراز هم به صحنه می رود. این در حالی است که در این نمایش که اشاره ای به وجود گرانقدر «حضرت فاطمه زهرا (س)» شده است، روایتی نامناسب و گریم هایی خلاف منزلت دینی رخ داده است!

بهنوش طباطبایی یکی از بازیگران این اثر نمایشی با قرار دادن پستی در صفحه مجازی از حضورش در شهر شیراز برای اجرای نمایش «نام تمام مادران...» خبر داد. این بازیگر که با گریم نامناسبی در این نمایش حضور دارد در این پست به تبلیغ این نمایش پرداخت.

محمد رحمانیان که پیش از این نیز آثاری شبهه آثاری شبهه برانگیز را در ارتباط با شخصیت های دینی تولید کرده بود، در ابتدای داستان زنانه «نام تمام مادران...» بخشی از خطبه «سقیفه بنی‌ ساعده» را از زبان یکی از کاراکترهای نمایش بیان می کند و در ادامه شاهد وضعیت آشفته زنان مختلفی از جامعه هستیم که هر یک فضای تاریکی را به نمایش درمی آورند. 8 زن به نمایش درآمده توسط کارگردان در این اثر هر یک روابطی نامناسب داشته و برخی حامل جنین ناباروری هستند!

یادآوری می شود نمایشنامه «روز حسین» نوشته محمد رحمانیان در سال 1391 به دلیل توهین به مقدسات توقیف و موجب لغو مجوز نشر چشمه شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2360/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو