بهترین بازیگران مرد و زن چهاردهمین جشن خانه تئاتر انتخاب شدند

توجه به با استعدادها به جای چهره ها

توجه به با استعدادها به جای چهره ها
calendar یکشنبه 17 ارديبهشت 1396 در 09:24
آینه نیوز: چهاردهمین جشن بازیگر خانه تئاتر روز گذشته در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد و ۳ بازیگر زن، ۳ بازیگر مرد، ۲ گروه بازیگری و یک بازیگر استعداد جوان به عنوان برگزیدگان این دوره از جشن معرفی شدند. در این میان عدم توجه به انتخاب چهره ها و توجه داوران به بازیگران خلاق صحنه تئاتر جالب توجه و تقدیر است.

سرویس تئاتر آینه نیوز: چهاردهمین جشن بازیگر خانه تئاتر روز گذشته در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد و ۳ بازیگر زن، ۳ بازیگر مرد، ۲ گروه بازیگری و یک بازیگر استعداد جوان به عنوان برگزیدگان این دوره از جشن معرفی شدند. در این میان عدم توجه به انتخاب چهره ها و توجه داوران به بازیگران خلاق صحنه تئاتر جالب توجه و تقدیر است. چنان که در بخش بازیگران زن که با حضور ثریا قاسمی تقدیر شد و نشان عالی خانه تئاتر به آنان تعلق گرفت، انتخاب ها شامل مهشاد مخبری بازیگر «بانوی گم شده»، ریحانه سلامت بازیگر «سه خواهر و دیگران» و «اکتبر ۱۹۴۲» و پانته آ پناهی ها بازیگر «نامه عاشقانه از خاورمیانه» بود. در بخش بازیگران مرد نیز با حضور محمود دولت آبادی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر به علیرضا کی منش بازیگر «رویای یک شب نیمه تابستان»، افشین هاشمی بازیگر «سه خواهر و دیگران» و کاظم سیاحی بازیگر «هاروی» و «صور اسرافیل» اهدا شد. همچنین در بخش استعداد جوان با حضور شمس لنگرودی لوح تقدیر و نشان عالی خانه تئاتر به مرجان زارعی بازیگر «دوشیزگان باغ لیمو» اهدا شد. در میان اعلام برگزیدگان و اعطای جوایز بخش های مختلف نمایشی هم به اجرا درآمد تا از طریق زبان کمدی سعی بر تلطیف جشن چهاردهم تئاتر شود.

در بخش دیگری از برنامه چهاردهمین «جشن بازیگر» با حضور اکبر زنجانپور از گروه بازیگران نمایش های قابل توجه «خانه ابری» به کارگردانی مشترک سیامک احصایی و حمید پورآذری و «شلتر» به کارگردانی امین میری قدردانی شد. در بخش دیگری از این مراسم نیز با حضور اصغر همت از مدیران شهری کرمانشاه و با حضور بهزاد فراهانی از اعضای گروه خانه تئاتر کاشان قدردانی شد. در بخش تجلیل ها هم توجه به هنرمندان شهرستانی قابل توجه بود و در این بخش از یحیی دیوانی گرگانی از گلستان، علی باسره از ایلام، فردوسی کاویانی و آذر فخر از بازیگران با سابقه تئاتر تجلیل به عمل آمد. نکته قابل توجه دیگر در این جشن، اعطای زمین به داوران از سوی حامی مالی برنامه بود.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2327/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو