گفت و گوی «آینه نیوز» با حمید خلیلی، مدیر «انتشارات شهید کاظمی» و ناشر برگزیده سی امین نمایشگاه کتاب تهران

جایزه مان را به مدافعان حرم از طریق سردار سلیمانی تقدیم می کنیم/ هنگامی که یکی از حامیان رئیس جمهور علیه مدافعان حرم حرفی زد انگیزه ام برای اهدای جایزه بیشتر شد/ 20 کتاب جدید در نمایشگاه داریم

جایزه مان را به مدافعان حرم از طریق سردار سلیمانی تقدیم می کنیم/ هنگامی که یکی از حامیان رئیس جمهور علیه مدافعان حرم حرفی زد انگیزه ام برای اهدای جایزه بیشتر شد/ 20 کتاب جدید در نمایشگاه داریم
calendar چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 در 12:05
ناشر برگزیده نمایشگاه کتاب: هنگامی که یکی از حامیان رئیس جمهور چند روز پیش در اصفهان علیه مدافعان حرم حرفی زد و گفت که چرا باید پول خودمان را صرف کشورهای دیگر کنیم، انگیزه ام برای انجام این کار بیشتر شد. من به این نیت جایزه خود را تقدیم خانواده های مدافعان حرم می کنم که به همه بگویم امنیت خود را مدیون آن ها باید بدانیم.

سرویس کتاب و ادبیات «آینه نیوز»: صبح امروز(سه شنبه) با افتتاح سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ناشران برگزیده این دوره انتخاب شدند که در میان آن ها می توان به انتشارات «شهید کاظمی» به مدیریت حمید خلیلی اشاره کرد. بدین بهانه در سرویس کتاب سایت «آینه نیوز» گفت و گویی با ایشان شکل گرفت تا درباره این جایزه و نمایشگاه امسال بیشتر بدانیم. «حمید خلیلی»، مدیر موسسه و انتشارات شهید کاظمی درباره کسب رتبه ناشر برگزیده سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: «برخی فاکتورها و مولفه ها برای کارشناسان وزارت ارشاد و خانه کتاب وجود دارد که براساس فعالیت های سالیانه ناشران آن ها را بررسی و رتبه بندی می کنند و خوشبختانه این عنوان نصیب انتشارات شهید کاظمی شد که در سال های اخیر در حد توانش سعی در انتشار کتاب هایی مناسب برای خانواده های ایرانی کرده است و امیدواریم این تلاش ها مورد نظر مردم گرانقدرمان قرار بگیرد.»

از مدیر انتشارات شهید کاظمی درباره فعالیت های صورت یافته توسط این ناشر در سال 95 پرسیدم که حمید خلیلی در پاسخ به «آینه نیوز» گفت: «در سال 1395 هم در دنباله رسالتی که در حوزه نشر و انتشار آثار ادبیات پایداری به عهده داشتیم، کتاب هایی را تهیه کردیم که در 3 حوزه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و بیانات رهبری براساس رسالت کاری انتشارات شهید کاظمی بوده است.» این ناشر برگزیده درباره اهداف و رویکردهای انتشارات شهید کاظمی، افزود: «در حوزه کتاب بسیاری از توصیه های رهبری و مواردی که می تواند به نسل جوان برای آشنایی با انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس کمک کند، نیاز به کار دارد و ما هم سعی کردیم به سراغ انتشار آثاری برویم که بتواند شناسنامه درستی از رشادت های مردان این سرزمین را نشان دهد که خوشبختانه استقبال مخاطبان هم در این مدت 4 سالی که فعالیت می کنیم خوب بوده است.»

حمید خلیلی درباره فعالیت های دیگری که در موسسه شهید کاظمی صورت می گیرد، به «آینه نیوز» گفت: «با توجه به این که انتشارات وابسته به موسسه شهید کاظمی است و برنامه های فرهنگی مختلفی هم در این موسسه درنظر گرفته شده است، هر سال بخشی از درآمدهای باقیمانده صرف حضور در اردوهای جهادی و ساخت مساجد و فعالیت های هیاتی می شود. موسسه شهید کاظمی که دفترش در نجف آباد؛ زادگاه شهید کاظمی است اهدافی در ارتباط با مباحث فرهنگی انقلاب اسلامی دارد و برای تربیت نسل جوان برنامه هایی را تدارک می بیند. ما هم در حوزه نشر که در مرکز قم واقع است سعی می کنیم براساس اهداف انقلابی کتاب هایی را منتشر کنیم.» مدیر انتشارات شهید کاظمی درباره آثاری که در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ارائه می شود، گفت: «120 عنوان کتاب در طول 4 سال فعالیت انتشارات چاپ شده که حدود 80 عنوانش درباره دفاع مقدس است که اتفاقا این آثار و کتاب هایی که در ارتباط با بیانات رهبری منتشر کرده ایم، جزو پُرفروش ترین ها بوده است.» وی درباره پُرمخاطب ترین کتاب منتشره به «آینه نیوز» گفت: «کتاب «دیدم که جانم می رود» نوشته آقای حمید داودآبادی جزو پُرفروش ترین کتاب های ما بوده است که حتی در برنامه «خندوانه» هم معرفی شد.» وی ادامه داد: «امسال 20 عنوان کتاب برای اولین در سی امین نمایشگاه کتاب تهران داریم که به همراه 20 عنوان کتاب منتشره که در طول سال 95 منتشر شد به مردم ارائه می شود. از این 20 عنوان کتاب جدید، 7 کتاب در حوزه کودکان و با موضوع مدافعان حرم خواهد بود. درباره دیگر شهدای دفاع مقدس هم کتاب هایی داریم و سعی کردیم نسل های مختلف را با شهدای ایران اسلامی آشنا کنیم.»

اما اتفاق قابل توجه امروزِ نمایشگاه کتاب زمانی بود که از سوی مدیر انتشارات شهید کاظمی عنوان شد که تعداد 12 سکه جایزه مربوط به ناشر برگزیده خود را به خانواده شهدای مدافع حرم تقدیم خواهند کرد. این موضوع با حمید خلیلی مطرح شد و وی در پاسخ به «آینه نیوز» گفت: «به فکرمان رسید که براساس اهدافی که دنبال می کنیم این جایزه را که می تواند برای ناشران رقم مهمی هم باشد، به خانواده مدافعان گرانقدری تقدیم کنیم که همه چیزمان مدیون آن ها است. این جایزه هم از طریق سردار سلیمانی در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.» از مدیر انتشارات شهید کاظمی سوال شد که آیا اتفاقات و گفته های اخیر در حوزه سیاست هم در این تقدیم جایزه موثر بوده است که وی پاسخ داد: «هنگامی که یکی از حامیان رئیس جمهور چند روز پیش در اصفهان علیه مدافعان حرم حرفی زد و گفت که چرا باید پول خودمان را صرف کشورهای دیگر کنیم، انگیزه ام برای انجام این کار بیشتر شد. من به این نیت جایزه خود را تقدیم خانواده های مدافعان حرم می کنم که به همه بگویم امنیت خود را مدیون آن ها باید بدانیم. خیلی ها دارند جان خود را برای این کشور فدا می کنند و ما نباید به این راحتی همه چیز را زیر پا بگذاریم.»

مدیر انتشارات شهید کاظمی درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و محل برگزاری آن عنوان کرد: «امروز که به شهر آفتاب آمدیم، احساس می کنم خیلی از ضعف های سال گذشته برطرف شده است. البته باید کمی صبر کرد و دید در هنگام بازدید مردم چه شرایطی پیش می آید. اما به شخصه از این تصمیم که نمایشگاه از مصلی به شهر آفتاب منتقل شده، رضایت دارم.» وی درباره مسافت بسیاری که برای مراجعه کنندگان تهرانی پیش خواهد آمد، گفت: «به هر حال دوستان تهرانی هم باید مانند شهرستانی ها که از راه دور می آیند، زحمت بکشند و به نمایشگاه بیایند. در گذشته ترافیک شدیدی در سطح شهر ایجاد می شد و خیلی ها گلایه داشتند اما حالا وسایل نقلیه خوبی برای رفت و آمد مردم وجود دارد و امیدوارم همه در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کنند و با خرید کتاب به این حوزه کمک کنند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2277/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو