همه چیز درباره فیلم زندگی خواننده ای مرتد که در جشنواره ترایبکا اکران شد

ادامه دروغ پردازی های فیلمساز ضد ایرانی!

ادامه دروغ پردازی های فیلمساز ضد ایرانی!
calendar یکشنبه 10 ارديبهشت 1396 در 22:03
آینه نیوز: در این گزارش درباره فیلم مستندی صحبت می شود که در ارتباط با زندگی خواننده ای مرتد است و توسط فیلمسازی کارگردانی شده که پیش از این هم سابقه ضدیت با دین و آئین اسلامی و ایرانی ما را داشته است.

سرویس سینمایی «آینه نیوز»: در این گزارش درباره فیلم مستندی صحبت می شود که در ارتباط با زندگی خواننده ای مرتد است و توسط فیلمسازی کارگردانی شده که پیش از این هم سابقه ضدیت با دین و آئین اسلامی و ایرانی ما را داشته است. در واقع تازه ترین ساخته «Till Schaude»(تیل شادر) فیلمساز آلمانی الاصل تلاشی برای قهرمان نمایی از چهره ای مفلوک و مرتد چون شاهین نجفی دارد.

تازه ترین ساخته موهوم «تیل شادر» با عنوان «وقتی خدا در خواب است» که با همراهی سارا نجومی؛ همسر و تهیه ‌کننده یهودی اش و با حمایت بنیاد سیاسی کار «هارتلی» تولید و در شانزدهمین جشنواره فیلم ترایبکا اکران شد، ادامه فتنه گری فیلمسازی است که به دنبال فعالیت از دریچه غبارافکنی است! او مستند «وقتی خدا در خواب است» را که برگرفته از نام یکی از اشعار توهم زده شاهین نجفی است، در حالی کارگردانی کرد که در سال 2012 هم با ساخت فیلم ضد ایرانی «The Iran Job» (کار در ایران) حسابی توانست در جبران ناتوانی در فیلمسازی اش، در عرصه رسانه ای هیاهو ایجاد کند! در آن فیلم که به دور از چشم ناظرین در داخل ایران و در خیابان های شیراز فیلمبرداری شد، «شادر» به بهانه حضو اولین بسکتبالیست لیگ حرفه ای آمریکا در لیگ بسکتبال ایران، دوربین خود را به سراغ او برد و از طریق این سوژه مطرح عالم ورزش سعی کرد منویات سیاسی غربی ها را برآورده کند. چنان که با مشاهده این مستند فریبنده کمترین ارتباط ممکن با گونه ورزشی بودنش حاصل می شود و در آن شاهد به نمایش درآوردن جامعه ای بی پایبند در اخلاقیات شرعی و عرفی توسط چند دختر بازیچه شده توسط کارگردان هستیم. چنان که بازیکن بسکتبالیست آمریکایی در فضایی غرب زده با 3 دختر ایرانی ارتباط داشته و آن ها با اعلام ضدیت با فرهنگ ایرانی به شکلی آزاد در خانه این بسکتبالیست رفت و آمد می کنند!

در آن سال پروژه «تیل شادر» و «کوین شپرد» مورد حمایت بسیاری از شخصیت های غربی مخالف ایران قرار گرفت و بسیاری از افراد زاویه دار با حاکمیت با ارائه گفته ها و حتی تزریق پول از خدمات کارگردان دروغ پرداز این فیلم حمایت کردند! شبکه «سی ان ان» هم طی گفت و گویی با کوین شپارد موارد مورد نظر سیاسی خود را از وی دریافت کرد. هنگامی که این بسکتبالیست عنوان کرد: «جوی که من در ایران دیدم با آنچه در اخبار و رسانه ها یافتم متفاوت بود. من در ایران با مردمی مواجه شدم که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کردند و نمی توانستند صدای خود را به گوش جهانیان برسانند»! وی به دنباله سناریوی فریبنده ای که سال ها پیشتر از تولید مستند آغاز شده بود درباره وضعیت زنان ایرانی در آن مصاحبه گفته بود: «زنان در جامعه ایران محدودیت های زیادی دارند و اصلا آزادی که برای زنان در آمریکا وجود دارد در آنجا نیست»! فیلمساز ضد ایرانی در مستند «The Iran Job»» انواع توهین ها را به دین مقدس اسلام و فرهنگ ایرانی صورت داده و حتی به سراغ انرژی هسته ای در ایران هم رفت و حال در مستند «وقتی خدا در خواب است» به سراغ خواننده ای رفته که به دلیل توهین به یکی از امامان بزرگوار مسلمانان حکم مرتد بودنش اعلام شده است.

به طور حتم توجه این فیلمساز سیاسی کار و همسر یهودش به زندگی خواننده ای که در میان اشعارش انواع دشنام خوانی ها و در عملکرد زندگی اش انواع انحرافات را می توان دید و از برهنگی در هنگام کنسرت تا اجرا در سرزمین اشغالی و به خصوص توهین به دین مقدس اسلام را از سر گذرانده است، برنامه ای مشخص از سوی این فیلمساز و حامیان صهیونیسم غربی می باشد. فیلم «وقتی خدا در خواب است» داستانی است از زندگی شاهین نجفی از زمان فرار از ایران تا حضورش در آلمان و فیلمساز با ارائه قصه ای موهوم از همراهی «لیلی»، نوه اولین نخست وزیر ایران، عشقی «رومئو ژولیتی»! از آن ها می سازد و در ادامه رفتارهای غیر دینی و غیر انسانی شاهین نجفی را تلاش وی برای رسیدن به آزادی و اندیشه می داند! این نگاه مزورانه کارگردان همسو با حامیان غربی است چنان که «بنیاد هارتلی» به عنوان پخش کننده فیلم در آمریکا اقدام به انتشار بیانیه ای در توصیف خواننده مرتد کرده و درباره شاهین نجفی می نویسد: «خواننده‌ای که در نوجوانی، در شهر خودش قاری قرآن بود، حالا برای اجرای کنسرت در اروپا، جان خود را به خطر می ‌اندازد.» این بنیاد و کارگردان در اختیارش ضمن قیاس نجفی با «سلمان رشدی» سعی بر این داشته تا در فیلم «وقتی خدا در خواب است» به رفتار کافرانه خواننده ای کفرگوی رنگ قهرمان ببخشد!

نکته دیگر درباره فیلم «وقتی خدا در خواب است» حمایت های مالی و رسانه ای است که از مدت ها پیش شروع شده و از بنیادهای مختلف تا جشنواره به ظاهر هنری «ساندنس» و «شورای فیلم فدرال آلمان» مبالغی را برای حمایت از این ساخته ضد دینی تخصیص دادند و این ادامه ای بر شرایطی است که در پروژه ضد ایرانی پیشین «تیل شادر» رخ داده بود. فیلم تازه این کارگردان اگر چه لباسی ظاهری درباره مشکلات مهاجرت دارد و گوشه چشمی هم به حملات تروریستی سال 2015 پاریس می افکند، اما نهایت تلاش خود را برای زیر سوال بردن ارزش های دینی و آئینی ایران به کار برده است و باید منتظر ادامه حضورهای بین المللی ساخته ای دروغین چون «وقتی خدا در خواب است» در جشنواره های سیاست زده دیگری هم بود!

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2247/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو