برگزاری جشن ۷۵ سالگی محمدعلی بهمنی

برگزاری جشن ۷۵ سالگی محمدعلی بهمنی
calendar یکشنبه 27 فروردين 1396 در 12:25
آینه نیوز: بیست‌ و‌دومین «تولد ماه» به مناسبت زادروز استاد محمدعلی بهمنی سه‌شنبه ۲۹ فروردین با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

بیست‌ و‌دومین «تولد ماه» به مناسبت زادروز استاد محمدعلی بهمنی سه‌شنبه ۲۹ فروردین با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود. محمدعلی بهمنی زاده 27 فروردین 1321 در دزفول، شاعر و غزل‌سرای پیشکسوت ایرانی است. بهمنی در چاپخانه با زنده یاد «فریدون مشیری» که آن روزها مسئول صفحه ادبی هفت‌تار چنگ مجله روشنکفر بود، آشنا شد و نخستین شعرش در سال 1330، یعنی زمانی که تنها 9 سال داشت، در مجله روشنفکر به چاپ رسید. شعرهای وی از همان زمان تاکنون به طور پراکنده در بسیاری از نشریات کشور و مجموعه شعرهای مختلف و جنگ‌ها، انتشار یافته است و بسیاری بر این عقیده‌اند که غزل‌های او وام‌دار سبک و سیاق نیماست. او در قالب‌های مختلف از کلاسیک، نیمایی و سپید به سرودن پرداخت اما وجه غالب شعرهای او، غزل است. «بهمنی» را می‌توان از زمره ترانه‌ سرایان موفق این روزگار دانست. او در سال 1378 موفّق به دریافت تندیس خورشید مهر به‌عنوان برترین غزل‌سرای ایران شد.

علاقه‌ مندان برای حضور در بیست و دومین تولد ماه می‌توانند روز سه‌شنبه 29 فروردین ساعت 17:30 به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2139/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو