از نگاه اکبر نبوی؛

ضد امنیت ملی بودن «سرزمین کهن»

ضد امنیت ملی بودن «سرزمین کهن»
calendar چهارشنبه 23 فروردين 1396 در 16:02
آینه نیوز: اکبر نبوی؛ روزنامه نگار باسابقه سینمای کشور در کانال تلگرامی خود نکاتی را درباره سریال پُرحاشیه «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی مطرح کرد و ساخته کمال تبریزی را مغایر با امنیت ملی کشور خواند!

سرویس تلویزیون «آینه نیوز»: اکبر نبوی؛ روزنامه نگار باسابقه سینمای کشور که مسئولیت های مختلف مدیریتی را در عرصه رسانه و سینما به عهده داشته است؛ در کانال تلگرامی خود نکاتی را درباره سریال پُرحاشیه «سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی مطرح کرد. اکبر نبوی در این نوشتار با اشاره به این که از سوی یکی از مسئولان تلویزیون جهت تماشای فاز نخست این سریال و اعلام نظر کارشناسی دعوت شده بود، به نامه ای که در پاسخ به مدیر مربوطه منتشر ساخت، اشاره کرد. نامه ای قابل توجه در 6 بند که البته یک بندش در خبر تلگرامی نبوی از دیدگان رسانه ای ها پنهان مانده است! مهم ترین نکات عنوان شده در این نامه که از سوی اکبر نبوی خطاب به یکی از مدیران ناظر رسانه ملی درباره سریال «سرزمین کهن» مطرح شد، به شرح زیر است:

الف ـ کارگردانی آقای تبریزی نسبت به سریال شهریار بهتر و منسجم تر است.

ب ـ فیلمنامه نسبت به مقطعی که آن را روایت می کند، مخدوش و دارای نگاهی تحریف گرا و بویژه نسبت به جریانات مذهبی آن روزگار بغض آلود و تقریبا کینه ورزانه است.

ج ـ ...

د ـ سریال به شدت علیه امنیت ملی است. در تاریخ معاصر ایران یکی از اقوامی که هیچ مشکل امنیتی برای کشور نداشته و هیچ قدرت خارجی نتوانسته از آنها علیه منافع کشور سواستفاده کند، قوم بختیاری است.

ه ـ برآیند سریال به مخاطب می گوید که کل جریان ملی شدن نفت یک بچه بازی و روزنامه بازی ابلهانه بوده است...

وـ سازندگان سریال چشم خود را بر تمام برنامه ریزی ها و دسیسه های آمریکا و انگلستان برای انجام کودتا علیه نهضت مردم و دولت مصدق، بسته است.

در مجموع به نظر من این سریال را نمی توان پخش کرد....!

نکته قابل توجه در این نامه، ضد امنیت ملی خواندن سریال کمال تبریزی از سوی اکبر نبوی است که در توضیح آن آورده است: « نویسنده سریال، پلیدترین شخصیتهای خود را از این قوم برگزیده و با اصرار تمام در کل سریال بر بختیاری بودن آنها تاکید دارد. و این خانواده از آغاز تا انجام سریال حضوری ویرانگر و ضد ملی دارند. ( از آن قاضی زشت کردار و نامردِ دادگستری که کارگردان گویش شیرازی به آن داده، یا آن افسر آذری زبان که مزدور خانواده ی بختیاری است در می گذرم.)

لازم به ذکر است بعد از حواشی رخ داده درباره سریال «سرزمین کهن» که همراه با اعتراض قوم بختیاری و عذرخواهی عزت الله ضرغامی؛ رئیس وقت صدا و سیما بود، این سریال متوقف شد و مدتی است در دوره جدید مدیریت تلویزیون با اصلاح موارد پیشین در حال تولید است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2111/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو