ایوب آقاخانی با نمایشی از شهید جهان آرا به صحنه می آید

ایوب آقاخانی با نمایشی از شهید جهان آرا به صحنه می آید
calendar یکشنبه 20 فروردين 1396 در 11:07
آینه نیوز: ایوب آقاخانی؛ بازیگر، نویسنده و کارگردان خوش قریحه تئاتر کشور قرار است نمایشی درباره شهید جهان آرا را در نیمه دوم شهریوماه سال جاری در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد.

آینه نیوز: ایوب آقاخانی؛ بازیگر، نویسنده و کارگردان خوش قریحه تئاتر کشور قرار است نمایشی درباره شهید جهان آرا را در  نیمه دوم شهریوماه سال جاری در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد. به گزارش مهر، این کارگردان و مدرس تئاتر ضمن اعلام این خبر درباره ادامه نگارش متن و انتخاب بازیگر برای ایفای نقش شهید جهان آرا سخن گفت و اظهار امیدواری کرد که این اثر نمایشی بعد از پایان جشنواره نمایش های آیینی و سنتی یعنی از نیمه دوم شهریوماه به صحنه برود.

ایوب آقاخانی در کارنامه اش نگارش و کارگردانی آثاری مرتبط با زندگی شهدا را داشته است و پیش از این «کابوس شب نیمه آذر» (درباره شهید احمد کشوری)، «تکه‌های سنگی سرب»( درباره شهید چمران) و «اروند خون(درباره شهدای غواص) را به ثبت رسانده است. آقاخانی در یکی از گفت و گوهایش درباره لزوم توجه به یادمان دوران دفاع مقدس در آثار هنری گفته بود: «متاسفانه ما وظیفه خودمان را در یادکردن از این افراد از یاد برده ایم و یادمان رفته در روایت های بیوگرافیکال باید عناصر تئاتری و دراماتیک مخاطب را به خود جذب کنند.»

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/2064/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو