برگزاری اولین مراسم روز جهانی تئاتر در ایران

بی روح و سرد!

بی روح و سرد!
calendar سه شنبه 08 فروردين 1396 در 11:31
آینه نیوز: اولین مراسم بزرگداشت «روز جهانی تئاتر» در حالی روز 7 فروردین مطابق با 27 مارس برگزار شد که به غیر از اجرای چند مراسم آئینی، برنامه خاصی به اجرا درنیامد و اولین مراسم یادبود تئاتر بدون حضور هنرمندان و اهالی رسانه و با حضور مردم مستقر در پارک دانشجو و محوطه تئاتر شهر برگزار شد!

سرویس تئاتر «آینه نیوز»: اولین مراسم بزرگداشت «روز جهانی تئاتر» در حالی روز 7 فروردین مطابق با 27 مارس برگزار شد که به غیر از اجرای چند مراسم آئینی، عمده برنامه ها معطوف به پیام های صادره از سوی مسئولان بود! همچنین در این روز و در تالار فردوسی بنیاد رودکی مراسم افتتاح موزه تئاتر عروسکی برگزار شد و پیام علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی قرائت شد.

اولین مراسم یادبود تئاتر بدون حضور هنرمندان و اهالی رسانه و با حضور مردم مستقر در پارک دانشجو و محوطه تئاتر شهر برگزار شد! این در حالی است که از سال 1962 تاکنون در کشورهای بسیاری برای چنین روزی مراسم هایی ویژه و کارناوال های اجرای نمایش خیابانی برپاست و حتی اتفاقات مبارکی چون راه اندازی شبکه تلویزیونی تئاتر در کشور روسیه طی سال های پیش در چنین روزی صورت یافت.

در مراسم عصر دوشنبه در محوطه بیرونی تئاتر شهر که با حضور شخص اول اجرایی در هنرهای نمایشی یعنی مهدی شفیعی و همراهی علی مراخانی، معاون هنری وزارت ارشاد و جمعی از مردم برگزار شد، برنامه هایی چون خیمه شب بازی و پخش موسیقی محلی در فضایی مرتبط با نوروز و همراه با حاجی فیروز برگزار شد. به گزارش «آینه نیوز» در همراهی تئاتر کشور با روز جهانی تئاتر و به تبعیت از عرف هر ساله مبنی بر نگارش متن توسط یکی از هنرمندان جهانی به مناسبت 27 مارس، امسال اداره هنرهای نمایشی از طریق متن صادره توسط علی نصیریان از این رفتار تبعیت کرد.
.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/1955/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو