خواستگاری در سنگلج

خواستگاری در سنگلج
calendar چهارشنبه 25 اسفند 1395 در 11:05
آینه نیوز: اجرای متفاوتی از نمایشنامه آنتوان چخوف با لهجه گیلکی در تماشاخانه قدیمی «سنگلج» در خیابان «بهشت»! تماشای این همه موارد متنوع و متناقض در نمایش «خواستگاری» تعجب برانگیز است.

سرویس تئاتر «آینه نیوز»: اجرای متفاوتی از نمایشنامه آنتوان چخوف با لهجه گیلکی در تماشاخانه قدیمی «سنگلج» در خیابان «بهشت»! تماشای این همه موارد متنوع و متناقض در نمایش «خواستگاری» تعجب برانگیز است. با اعلام برنامه 6 ماه اول سال 96 در قدیمی‌ ترین تماشخانه فعال پایتخت، مشخص شد که نمایش «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی سیدعظیم موسوی از سوم تا پانزدهم اردیبهشت ماه در «سنگلج» به صحنه می‌ رود. نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» به نویسندگی رضا شفیعیان و کارگردانی شهاب الدین حسین پور نیز از تاریخ هفدهم اردیبهشت تا 21 خرداد اجرا می‌شود. همچنین اپرت «اوازخوان زباله‌ها» به نویسندگی و کارگردانی نفیسه لاله ، 17 اردیبهشت تا 22 این ماه به مدت 5 شب اجرا دارد.

در ایام شهادت مولی الموحدین نیز ویژه برنامه شهادت خوانی رمضان شامل منقبت خوانی، پرده خوانی و شبیه خوانی در سنگلج اجرا می‌ شود. در ادامه فصل تابستان نمایش «بنگاه تئاترال» به نویسندگی علی نصیریان و کارگردانی هادی مرزبان ، 5 تیر تا 3 شهریور، ویژه برنامه «با آقای خلج» شامل نمایشنامه خوانی آثار اسماعیل خلج توسط وی از تاریخ 5 تا 8 شهریور به صحنه می‌ رود.

از دیگر برنامه های سال آینده تماشاخانه «سنگلج» برپایی هجدهمین جشنواره آیینی-سنتی است که از تاریخ 9 تا 15 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/1914/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو