نمایش یکی از نقاشی های هیتلر در «موزه دیوانگی»

دیوانگی هیتلر به دیوار نشست

دیوانگی هیتلر به دیوار نشست
calendar سه شنبه 24 اسفند 1395 در 15:30
آینه نیوز: یکی از آثار نقاشی آدولف هیتلر، دیکتاتور معروف تاریخ بشریت در نمایشگاهی ایتالیایی با عنوان «موزه دیوانگی» به نمایش درآمد.

سرویس تجسمی «آینه نیوز»: یکی از آثار نقاشی آدولف هیتلر، دیکتاتور معروف تاریخ بشریت در نمایشگاهی ایتالیایی با عنوان «موزه دیوانگی» به نمایش درآمد. به گزارش «گاردین»، این نمایشگاه از ۱۱ مارس (شنبه، ۲۱ اسفندماه) افتتاح شده و در آن، آثاری از «فرانسیسکو گویا» و «فرانسیس بیکن» هم عرضه می‌شود. «موزه دیوانگی» که توسط «ویتوریو اسگاربی» منتقد تلویزیونی برگزار شده، روی رابطه بین هنر و بیماری‌های روانی تمرکز دارد. «اسگاربی» دلیل انتخاب نقاشی «هیتلر» را این‌گونه بیان کرد: این اثر درون ذهن فردی دیکتاتور و آدمکش را نمایان می‌کند. این نقاشی نشان‌دهنده روان پریشان و بدبختی «هیتلر» است.

تا کنون چند نقاشی از «هیتلر» در حراجی‌های دنیا به فروش رسیده، اما این نخستین‌بار است که یکی از کارهای او در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. رئیس حزب نازی که جان میلیون‌ها نفر را گرفت، پیش از ورود به عرصه‌ تاریک زندگی‌اش، هنرمندی ناموفق بود؛ اما جالب است که نقاشی‌های او همچنان به قیمت گزاف در حراجی‌ها فروخته می‌شود. «هیتلر» در دوران جوانی و هنگامی که در مونیخ و وین زندگی می‌کرد، صدها اثر نقاشی خلق کرد که البته نمونه‌های جعلی فراوانی نیز از آن‌ها در بازار فروش آثار هنری وجود دارد و از آنجا که او سبک منحصربه‌ فردی در نقاشی نداشت و فقط کپی می‌ کرد، تشخیص اصالت کارهای او، بسیار دشوار است.

telegram instagram twitter email print chain

http://ainenews.ir/fa/news-details/1903/

chapta

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نقد

تبلیغات

یادداشت

گفتگو